Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Лудогорец торпилира Торпедо и нахлу мощно на голямата международна сцена (видео+галерия)

Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа! Българският шампион си извоюва това право след като направи на пух и прах грузинския Торпето в плейоф реванш от втория по сила турнир. "Орлите" разбиха днешния си съперник с 4:0 и не оставиха никакво съмнение, че са по-добрият отбор. Това бе най-малкото, с което гостите се разминаха, тъй като разградчани направиха доста пропуски.
По този начин Лудогорец ще защитава собствената си чест и тази на българския футбол за пети път в груповата фаза на европейските турнири. За седем години, откакто клубът влезе в елита на родния футбол, това е третото участие на разградчани в ЛЕ. "Орлите" са влизали и два пъти в групите на Шампионската лига.
Първото попадение за "орлите" отбеляза Вирджил Мисиджан още в шестата минута, а в 37-ата Густаво Кампаняро удвои. През втората част българският шампион вкара още два гола, чрез Кампаняро в 59-ата и Вандерсон в 61-ата минута.
Наставникът на българския шампион Пауло Аутуори направи една промяна в сравнение с титулярите от първия двубой между двата тима. Под рамката на вратата застана Ренан за сметка на Хорхе Броун.
Първият мач между двата отбора в Грузия завърши 1:0 за Лудогорец.
Двубоят стартира по възможно най-добрия начин за българския шампион. Лудогорец излезе напред в резултата още в шестата минута. Клаудио Кешерю подаде наляво към Вирджил Мисиджан, който с майсторски удар в далечния ъгъл не остави шанс на стража на гостите от Грузия. Преди да се оплете в мрежата топката срещна левия стълб.
В 13-ата минута "орлите" сътвориха красива атака и имаха отлична възможност да удвоят. Кешерю изведе с дълъг пас Вандерсон. Крилото пое и намери Мисиджан, който бе заел удобна позиция в наказателното поле. Холандецът пое и без да губи време потърси завършващ изстрел, но за късмет на Торпето топката профуча на сантиметри от страничната греда.
Шест минути по-късно Сисиньо постави под сериозен обстрел стража на гостите Квасквадзе, който на два пъти се намеси добре и парира силни удари на бека на Лудогорец.
В 19-ата минута само светкавичната реакция на Ренан спаси "зелените" от гол. След центриране от корнер Лачни отправи удар с глава, но Ренан се отличи с ключова намеса.
Лудогорец отговори с опасен шут на Светослав Дяков, който бе отразен от Квасквадзе.
В 25-ата минута Густаво Кампаняро изведе на голова позиция Вандерсон, но бразилският техничар не намери целта, стреляйки над вратата.
Няколко минути по-късно Торпето застраши вратата на "зелените" след изпълнение на заучено положение от пряк свободен удар. Намесата на Ренан обаче бе на ниво и бразилецът неутрализира опасността.
Така се стигна до 37-ата минута, когато Кампаняро вкара втори гол. Халфът стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на Торпето изби. При добавката бразилецът не сбърка - 2:0 за Лудогорец!
Малко преди края на първата част Вандерсон пропусна окончателно да сложи точка на спора, след като пропусна да се разпише под ъгъл сам срещу вратаря.

През втората част Лудогорец успя да отбележи още два гола. В 59-ата минута Кампаняро направи резултата класически, след асистенция на Вандерсон.
Две минути по-късно Вандерсон опъна мрежата за 4:0 с техничен изстрел, като се възползва от отличен пас на Мисиджан.

В 73-ата минута влезлият като резерва Джоди Лукоки съвсем спокойно можеше да направи победата още по-изразителна. Холандското крило обаче стреля право във вратаря от чиста позиция.

В 83-ата минута Клаудио Кешерю реши да не остане по-назад и той се нареди на опашката от пропускащите чисти положения.
Съвсем логично в минутите до края срещата се доиграваше и като изключим едно меле пред вратата на Торпедо, на терена не се случи нищо интересно...
Лудогорец ще играе в груповата фаза на Лига Европа!

ЛУДОГОРЕЦ - ТОРПЕДО 4:0

1:0 Мисиджан 6
2:0 Кампаняро 37
3:0 Кампаняро 59
4:0 Вандерсон 61

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (72-Горалски), 10. Кампаняро, 88. Вандерсон (87-Бакалов), 84. Марселиньо, 93. Мисиджан (70-Лукоки), 28. Кешерю