Нови победи за фаворитите на Държавното първенство по тенис за мъже

Водачът в схемата Александър Лазаров се класира за четврътфиналите на Държавното лично първенство по тенис за мъже на червените кортове на ТК "Хемус" във Велико Търново. Финалистът от миналия сезон разгроми Стефан Люцканов с 6:0, 6:1. Следващият съперник на Лазаров ще бъде номер 6 Мартин Илиев, който не даде гейм на Пламен Цонев в друга среща от втория кръг днес.

Поставеният под номер 2 Габриел Донев взе първите девет гейма в мача срещу квалификанта Данко Йорданов, който се отказа при 0:6, 0:3 поради травма. Донев ще играе на четвъртфиналите срещу друг квалификант - Камен Дамов, който елиминира Пьотр Нестеров с 5:7, 6:1, 6:4.

Шампионът на България в зала от последните два сезона Александър Донски също продължава напред. Поставеният под номер 3 Донски победи квалификанта Любослав Иванчев с 6:4, 7:6 (4), а следващият му съперник ще бъде петият в схемата Пламен Милушев. Милушев би квалафиканта Мерт Рамадан със 7:6 (2), 6:2.

Номер 8 Ивайло Керемедчиев пък се справи без особени проблеми с Фердун Шефкедов с 6:0, 6:3. Така Керемедчиев ще срещне финалиста от Държавното първенство за юноши до 18 години Диан Недев. 17-годишният Недев се наложи над квалификанта Радослав Шандаров с 6:4, 6:0.

Резултати, мъже 1/8 финали:
№1 Александър Лазаров – Стефан Люцканов 6:0, 6:1
№6 Мартин Илиев – Пламен Цонев 6:0, 6:0
Диан Недев – Радослав Шандаров 6:4, 6:0
№8 Ивайло Керемедчиев – Фердун Шефкедов 6:0, 6:3
№5 Пламен Милушев – Мерт Рамадан 7:6(2), 6:2
№3 Александър Донски – Любослав Иванчев 6:4, 7:6(4)
Камен Дамов – Пьотр Нестеров 5:7, 6:1, 6:4
№2 Габриел Донев – Данко Йорданов 6:0, 3:0 л.з.

1/4 финали:

№1 Александър Лазаров – №6 Мартин Илиев
№8 Ивайло Керемедчиев – Диан Недев
№5 Пламен Милушев – №3 Александър Донски
№2 Габриел Донев – Камен Дамов

Благодарение на партньорството на Българската федерация по тенис и SoCourt може да гледате на живо срещите от Държавното лично първенство по тенис за мъже и жени във Велико Търново. Мачовете може да наблюдавате във фейсбук страницата на БФТ: