Нотингам изхвърли Нюкасъл от Купата на Лигата

Отборът на Нотингам Форест отстрани Нюкасъл във втория кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия, след като победи "свраките" с 3:1 у дома след продължения.

Двубоят започна вихрено за домакините, които откриха след минута игра с попадение на Дарил Мърфи. Мачът ървеше към логичен край, когато в добавеното време Саломон Рандон изравни. В продълженията домакините вкараха още два гола чрез Мати Кеш и Жил Диас и продължиха напред.

В друг интересен сблъсък от тази фаза на турнира Евертън победи Родъръм с 3:1 у дома. Мениджърът на "карамелите" Марко Силва бе дал почивка на голяма част от титулярите, но това не се отрази на качеството на играта.

Исландецът Гилфи Сигурдсон откри за Евертън в 28-ата минута. През втората част Доминик Калвърт-Люин (62,87) вкара още две попадения за успеха на домакините, а за гостите почетно се разписа Волкс в 82-ата минута.

В другите срещи от турнира, играни по същото време, Милуол се справи с Плимут Аргайл с 3:2, а Уотфорд изхвърли Рединг, побеждавайки с 2:0 като гост.