ПСВ довърши започнатото срещу БАТЕ

Холандският ПСВ Айндховен ще играе в групите на Шампионската лига, след като отстрани беларуския БАТЕ Борисов в решителния плейоф. Футболистите от Ниската земя си бяха свършили до голяма степен работата още в първия мач, когато спечелиха с 3:2, а тази вечер у дома разгромиха гостите от Беларус с 3:0 под проливния дъжд в Айндховен.

Домакините откриха още в 14-ата минута с гол на Берхвайн, който се възползва от подаване на Люк де Йонг. Берхвайн преодоля Милунович, а след това прониза и вратата зад Щербицки. В 36-ата минута холандците стигнаха до второ попадение чрез Де Йонг, който след асистенцията записа името си и сред голмайсторите, разписвайки се с глава.

Крайното 3:0 беше фиксирано от Лосано в 62-ата минута. Така ПСВ ще играе в ШЛ наесен, а БАТЕ Борисов ще се задоволи с групите в Лига Европа.