Тя ли е най-великата? (видео)

WNBA не е особено популярна тема по нашите географски ширини, но както и да погледнем на нещата, величието си е величие, дори когато говорим за женски баскетбол. Плейофите в американската лига са в разгара си, а снощи Финикс игра със Сиатъл и предостави на феновете истински епичен сблъсък, в центъра на който се оказа Даяна Таурази. Трикратната шампионка на Лигата, която има и четири олимпийски златни медала, направи всичко по силите си да спаси Мъркюри от поражение при визитата на Сторм.

183-сантиметровата баскетболистка собственоръчно съхрани шансовете на Финикс до последно и прати мача в продължение със серия от хладнокръвни тройки, но в крайна сметка това не бе достатъчно и победата бе за Сиатъл (87:91). Въпреки това представянето на Таурази - 28 точки, половината от които дойдоха в последната четвърт, повдигнаха въпроса дали тя е най-великата баскетболистка на всички времена?

Коби Брайънт очевидно смята така, след като родената в Калифорния състезателка наниза три поредни тройки в последните секунди, включително и тази, която прати мача в продължение. Легендата на Лейкърс коментира случващото се в Twitter, където Таурази получи истинско цунами от похвали и възхищение от редица доказани спортисти.

Ето и видео от фантастичната й четвърта част, включително и две почти идентични тройки, втората от които изравни резултата в самия край.