Шарапова за малко да оплете конците

Мария Шарапова започна с победа участието си на Откритото първенство на САЩ. Рускинята надигра с 6:2, 7:6(6) ветеранката Пати Шнидер. Така поставената под №22 в схемата на турнира записа 12-ия си успех в мач от първия кръг в Ню Йорк от 12 изиграни мача. Победата на рускинята обаче не дойде толкова лесно, колкото и се искаше, като в един момент тя дори можеше да оплете конците и да изпусне спечелен мач.

Срещата започна колебливо и за двете тенисистки, които набързо се размениха по два пробива. След това обаче Шарапова пое контрола над двубоя и записа четири поредни гейма на сметката си, за да спечели с 6:2.

Вторият сет вървеше по мед и масло за рускинята, която поведе с 5:1 и сервираше за мача. Изведнъж обаче Шарапова блокира и допусна да загуби четири поредни гейма и да се стигне до изравняване на резултата за 5:5. След това сетът влезе и в тайбрек, където отново Маша държеше юздите, но отново в решаващите моменти не успяваше да довърши съперничката и трябваше да трепери до последно, за да изтръгне победата с 8:6 след впечатляващ ретур-уинър.

Шарапова завърши двубоя с 22 уинъра, но и 46 непредизвикани грешки. 39-годишната Шнидер пък направи едва 4 уинъра в мача срещу 30 непредизвикани грешки. Рускинята бе измъчвана и от старата си слабост - двойните грешки. Тя направи цели 9, а в същото време заби само 2 аса.

Все пак Шарапова успя да прескочи в следващата фаза. Там тя ще се изправи срещу румънката Сорана Кърстя, която преодоля Алисън Риске след 6:3, 3:6, 7:5.