Байерн разби Чикаго Файър в бенефиса на Швайни

Байерн (Мюнхен) победи с категоричното 4:0 Чикаго Файър в приятелски мач между двата тима на "Алианц Арена". Срещата бе бенефис за бившия играч на баварците Бастиан Швайнщайгер, който в момента носи екипа на американския тим. Вчера той бе приет в залата на славата на мюнхенския гранд, а тази вечер бе изпратен с аплодисменти и сълзи от 75 хиляди по трибуните.

Швайни излезе на терена по стълбите и се здрависваше с феновете, които се надпреварваха в опит да се докоснат до него. След това той получи колаж със снимки от най-добрите си моменти в  Байерн, а накрая се снима и с всички трофеи, които спечели в кариерата си при баварците, където прекара 17 години от живота си. През първото полувреме той игра за Чикаго, а през втората част отново облече екипа на мюнхенци за последен път. Освен това всичките му съотборници играха с неговия номер 31 на гърбовете си.

Иначе мачът премина изцяло под диктовката на домакините. Първо Сандро Вагнер удари греда, а в 7-ата минута Серж Гнабри откри резултата, като имаше и доза късмет, след като топката рикошира в крака на защитник.

В 38-ата минута Хамес Родригес центрира и Сандро Вагнер с глава удвои преднината на баварците.

Третият гол бе дело на Ариен Робен в 63-ата минута, като отново рикошет помогна на топката да се озове във вратата.

Самият Швайнщайгер пък оформи крайното 4:0 в 83-ата минута, засичайки центриране на Давид Алаба отляво.