На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

МОЛ Види не се даде лесно в Атина (видео)

Екзекуторът на Лудогорец МОЛ Види не успя да стигне до груповата фаза на Шампионската лига, след като в реванша с АЕК (Атина) в гръцката столица стигна само до равенство 1:1. Унгарците бяха загубили първия двубой на свой терен с 1:2 и така с общ резултат 2:3 приключват участието си в надпреварата.

АЕК можеше да вземе ранна преднина, но гол на домакините не бе зачетен. Все пак гърците успяха да поведат в 47-ата минута, когато получиха доста пресилена дузпа. Елдер Лопес падна театрално, след като бе подпрян в гръб от защитник на МОЛ Види, а Манталос реализира от бялата точка.

Унгарският шампион обаче успя да се върне в мача в 58-ата минута. Гостите организираха бърза контраатака, Него бе изведен зад защитата и останал очи в очи с вратаря технично копна топката за 1:1.

В 81-ата минута АЕК остана и в намален състав, след като Елдер Лопес получи червен картон. Това позволи на МОЛ Види да опита късен натиск, но той не донесе желания втори гол и срещата приключи при равен резултат, който устройваше домакините, които отиват в групите на Шампионската лига.