Първа победа за Пелегрини с Уест Хам, Лестър с убедителен успех

Уест Хам постигна първа победа под ръководството на Мануел Пелегрини. Тя дойде в Купата на Лигата, след като началото в първенството бе свързано с три поредни загуби. "Чуковете" спечелиха с 3:1 при гостуването си на третодивизионния Уимбълдън в мач от втория кръг на турнира, но победата въобще не дойде лесно.

Лондончани допуснаха гол още във втората минута, когато Пигот откри резултата. Рос Макдоналд от домакините получи червен картон в 18-ата минута, но Уест Хам трябваше да чака чак до 63-ата минута, за да изравни. Диоп направи 1:1, а след това Огбона даде преднина на гостите. Хавиер Ернандес оформи крайното 1:3 в самия край на срещата.

Лестър нямаше такива проблеми и отнесе Флийтууд с 4:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм". Фукс и Гезал се отчетоха с много красиви попадения. С първото "лисиците" откриха резултата, а второто бе последното в двубоя. Между тези голове Ибора и Иенашо също се разписаха.

Попадение на Чарли Остин две минути преди края донесе победата на Саутхамптън при гостуването на Брайтън в сблъсък между два отбора от Висшата лига. Той се разписа с глава за успеха на "светците" с 1:0. И двата отбора бяха направили по 10 промени в съставите си от последните си срещи за първенство.

Уулвърхамптън също се класира за третия кръг на Купата на Лигата след успех с 2:0 при гостуването на Шефилд Уензди. Победата донедоха Бонатини и Хелдер Коща от дузпа, като и двете попадения дойдоха след почивката.

Кристъл Палас спечели с 1:0 като гост на Суонзи. Норвежкият нападател Александър Сорлот отбеляза първия си гол за клуба в 70-ата минута.