Петра Квитова с тежък тест в първия кръг на US Open

Поставената под номер 5 Петра Квитова трудно преодоля първия кръг на тенис турнира от “Големия шлем” US Open в горещите условия на кортовете в Ню Йорк. Чехкинята, която страда от астма и има допълнително проблеми от тази гледна точка в жегата на “Голямата ябълка”, преодоля Янина Викмайер с 6:1, 6:4, като осъществи обрат от 1:4 във втория сет.

Квитова взе скорострелно първата част, а в почивките между точките се облекчаваше с ледени кърпи на стола си, като бе видно, че иска бързо да си свърши работата. Само 24 минути й трябваха за успеха в първата част, но във втората отново се прояви характеристиката на чехкинята сама да усложнява на пръв поглед рутинни мачове.

Квитова съвсем загуби сервиса си и се озова в неугледно положение при 1:4, но все големият брой уинъри оттам нататък (общо 28 в мача) й позволиха да приключи битката в два сета и да продължи напред след 72 минути игра.

Чехкинята, която е водачка в тура по отношение на брой титли с петте си триумфа досега, вече има 45 победи през 2018-а година и ако спечели следващия си двубой, ще се изравни с лидерката по този показател Симона Халеп, която сензационно отпадна още на старта в Ню Йорк.

Миналата година Квитова стигна четвъртфиналите на US Open, където загуби драматично от Винъс Уилямс, така че сега ще се надява поне да изравни класирането си от 2017-а. Следващото й препятствие ще бъде Яфан Уан, която елиминира Ана Каролина Шмедлова с 6:1, 3:6, 6:4. Китайката е 90-а в света и загуби единствения си предишен двубой с Квитова - в Пекин 2016-а в два сета.