Уеска върна два гола и си тръгна с точка от "Сан Мамес"

Новакът в Примера дивисион Уеска продължава с добрите си игри от началото на сезона. Днес тимът на Лео Франко се добра до равенство 2:2 в гостуването си на Атлетик Билбао на "Сан Мамес" от 2-ия кръг. Гостите губахе с два гола, но успяха да се върнат в мача и да си тръгнат с точка от този двубой.

Уеска можеше да поведе в 8-ата минута, но гол на гостите бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

В 47-ата минута Атлетик откри резултата. Иняки Уилямс получи в наказателното поле и с едно докосване изведе Маркел Сусаета на стрелкова позиция, а той не сгреши за 1:0.

В 63-ата минута отново Уилямс бе изведен в пеналта и върна към нахлуващия от задна позиция Юпи Берчиче, който стреля от движение и удвои преднината на своя тим.

В 71-ата минута обаче Уеска намали. Хорхе Мирамон шутира извън наказателното поле и изненада вратаря за 2:1.

В 83-ата минута домакините пропуснаха страхотен шанс, след като Иняки Уилямс навърза трима бранители и отправи удар, който се отби от гредата.

В 87-ата минута обаче Уеска изравни с изключително красиво попадение. Езикел Авийя получи на границата на пеналта, обърна се и с мощен шут от воле заби топката неспасяемо под гредата за 2:2.

Така двата тима поделиха по една точка, като имат по 4 в актива си и делят 5-ото място в класирането заедно с Реал Сосиедад, като и трите отбора имат еднакъв актив и еднаква голова разлика.