Селта изкова първата си победа за сезона

Отборът на Селта изкова първата си победа за сезона в Примера дивисион, след като надигра с 2:1 Леванте като гост в мача от 2-ия кръг.

Гостите поведоха с два гола още през първата част. В 10-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Пионе Систо, който напредна в наказателното поле и със строхатен удар от малък ъгъл успя да вкара много красив гол за 0:1.

В 35-ата минута Систо получи топката в средата на терена и с прекрасен пас разсече защитата на съперника, намирайки Максимилиано Гомес в наказателното поле, а той отблизо не сгреши за 0:2.

В 78-ата минута Леванте върна интригата в мача. Домакините получиха дузпа за нарушение на вратаря срещу откъсващия се Рафаел Дуавена, а Хосе Моралес реализира от бялата точка за 1:2.

Все пак Селта удържа победата и с актив от 4 точки заема 6-ата позиция. Леванте пък е на 10-ата позиция с 3 точки в актива си.