Рома и Аталанта не се победиха в голов трилър (видео)

Отборите на Рома и Аталанта изиграха истински спектакъл, завършвайки наравно 3:3 в среща от 2-ия кръг на Серия “А”. Пасторе откри още във втората минута на срещата след техничен удар с пета. В рамките на три минути Аталанта обърна резултата чрез Тимоти Кастане, който изравни в 19-ата, а в 23-ата минута Емилиано Ригони се възползва от добър пас на Дуван Сапата и изведе бергамаските напред.
Отново Ригони в 38-ата минута вкара във вратата на Олсен след добър пас на Марио Палашич. В 60-ата минута Алесандро Флоренци намали със силен удар по земя. В 82-ата минута Костас Манолас изравни, след като бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от фаул.
Срещата между двата тима на "Олимпико" бе дебют за "вълците" пред собствена публика, след като в първия кръг на шампионата римляните бяха гости на Торино. Тогава Рома победи "биковете" с 1:0 след фамозен гол на Един Джеко. Аталанта също търсеш втора победа през кампанията, след като преди седмица бергамаските стартираха ударно с 4:0 срещу Фрозиноне.
Двубоят започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналите в трагедията на Понте Моранди от 14-ти август. Още във 2-ата минута на срещата Рома поведе в резултата с фамозен гол на Хавиер Пасторе, който засече центриране на Дженгиз Юндер с пета. Аржентинецът показа блестящата си техника и не остави никакви шансове за намеса на Голини.
Футболистите на Аталанта отговориха чрез Ариел Ригони, който се възползва от грешка на Костас Манолас. Италианецът овладя изчистена топка от гръцкия защитник и стреля към вратата на Робин Олсен, но ударът ми излезе в аут. В 9-ата минута Дженгиз Юндер бе изведен очи в очи с Пиерлуиджи Голини, но стражът на Аталанта запази самообладание и спаси удара на турското крило.
В 19-ата минута Аталанта изравни резултата чрез Тимоти Кастане, който бе най-съобразителен в наказателното поле и довкара отбила се в гредата топка след изстрел на Дуван Сапата. Три минути "бергамаските" нанесоха втори шамар на "вълците". Сапата отне топка от Костас Манолас на тъча, спечели няколко метра с дрибъл и пусна добър успореден пас към Емилиано Ригони, който стреля точно във вратата на Олсен.
И в минутите след втория гол футболистите на Аталанта продължиха с по-настоянителните си действия, като добри намеси в защита на Даниеле Де Роси и спасяване на Олсен предотвратиха трети гол във вратата на "вълците". До такъв все пак се стигна в 38-ата минута, след добър пас на Марио Пашалич през краката на Манолас към голмайстора Ригони. Италианецът остана очи в очи с Олсен и не пропусна да покачи за 1:3.
През второто полувреме Рома тръгна в атака и удар на Дженгиз Юндер бе спасен с вещина от Голини. Атакуващите действия на "вълците" се отлатиха с гол на Флоренци в 60-ата минута. На бранителя бе позволено да стигне до наказателното поле и да стреля силно към вратата на Голини, а стражът не успя да парира удара.
В 69-ата минута Джеко не успя да насочи топката във вратата на Аталанта, след като опита изстрел от въздуха.
Така се стигна до 82-ата минута, в която Костас Манолас изравни резултата, засичайки добро центриране от фаул. Гръцкият защитник бе оставен непокрит в наказателното поле, а след попадението "вълците" побързаха да подновят играта в търсене на четвърти гол. В 84-ата минута Голини спря Патрик Шик в опита му да изведе Рома напред в резултата.
В самия край на срещата Джъстин Клуйверт бе изведен зад гърба на защитата, но подходи прекалено мудно към топката и Кастане изби в ъглов удар. Така двата тима не се победиха, но пък сътвориха истински голов трилър.

РОМА - АТАЛАНТА 3:3
1:0 Пасторе (2')
1:1 Кастане (19')
1:2 Ригони (23')
1:3 Ригони (38')
2:3 Флоренци (60')
3:3 Манолас (82')

Рома: Олсен, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Пелегрини, Де Роси, Кристанте, Юндер, Джеко, Пасторе;
Аталанта: Голини, Манчини, Паломино, Джимсити, Кастане, Валдзаниа, Песина, Али Аднан, Пашалич, Ригони, Сапата;