Демирева седма в Еберщат, победа за Палшите

Сребърната медалистка в скока на височина от Европейското първенство по лека атлетика в Берлин по-рано през месеца Мирела Демирева зае седмо място на специалния турнир за скок на височина в германския град Еберщат в Германия през уикенда. Българката не успя да се приспособи към лошото и дъждовно време и постигна само 1.84 метра за седмото място.
Победителка стана четвъртата от континенталния форум в Берлин Айрине Палшите (Литва), която се поздрави с успеха с 1.94 м. На втора позиция със същото постижение се нареди шведката Ерика Кинси. Бронзовата медалистка от Европейското в Германия и представителка на домакините Мари Лорънс-Юнгфлайш отново завърши трета, но този път с 1.88 м.
Следващият старт на Демирева, която има 2.00 метра през сезона, е на финала в Диамантената лига в Цюрих на 30 август.