Берое без проблеми срещу Ботев (Вр), измести Лудогорец от третото място (видео+снимки)

Отборът на Берое по категоричен начин си извоюва мястото в Топ 3 на България тази вечер. В последен двубой от шестия кръг на Първа професионална лига заралии разгромиха с 4:0 като домакин Ботев (Враца). Футболистите на Александър Томаш не оставиха абсолютно никакви шансове на играчите на Сашо Ангелов и след 90 минути игра под Аязмото напълно заслужено прибавиха нови три точки към актива си.

На два пъти точен за старозагорци бе Борислав Цонев, който даде аванс от два гола (2', 13') за своя тим още преди да е изтекъл четвърт час игра. Секунди след като играта бе подновена пък неостаряващият Мартин Камбуров направи преднината на домакините класическа. В 72-ата минута, със силен и плътен удар от границата на наказателното поле, резервата Меска оформи крайното 4:0.

С новите три точки Берое събра 12 в актива си и измести шампиона Лудогорец от третата позиция във временното класиране. Нещо повече, шампионът на България за 1986 година и лидерът Левски, който има 16 точки на сметката си, са единствените два клуба у нас, които продължават без загуба до момента. Ботев пък остава в долната половина на таблица, където му е отредено 11-ото място с актив от от 6 точки.

Сега всички погледи ще са насочени към следващия кръг, където един срещу друг се изправят именно непобедените до момента “сини” и “зелени”. На 1 септември, събота, от 21:00 часа, 26-кратният шампион на България Левски приема първенеца на страната за 1986 в един от най-интересните сблъсъци от седмия кръг на Първа професионална лига.

Срещата започна ударно за домакините, които след по-малко от четвърт час игра вече имаха аванс от два гола в резултата. Борислав Цонев “шокира” врачани още във втората минута, когато изненада Красимир Костов и прати неспасяемо топката в мрежата му след изпълнение на пряк свободен удар. В 13-ата минута, след поредица от елементарни грешки на футболистите в червено, домакините, които пресираха своя опонент дълбоко в неговата половина, стигнаха до втори гол, отново дело на Цонев.

Шест по-късно юношата на Левски бе близо до хеттрик, но ударът му с глава след центриране отдясно попадна право в обсега на вратаря Костов. В следващите минути Ботев погледна малко по-смело напред, но не успя да застраши сериозно заралии и техния страж Душан Перниш. Те на свой ред можеха да стигнат до трети гол в 37-ата минута, когато Вандерсон Виана нахлу отляво, финтира бранител в червено и стреля много силно, но Костов реагира отлично и изби топката.

Началото на втората част пък бе пълно копие на това от първата. Старозагорци пресираха своя опонент и след по-малко от пет минути игра топката отново се озова във вратата на врачани. Иван Бандаловски проби отдясно, центрира и сложи топката на главата на Мартин Камбуров, който надскочи Юлиан Ненов и с глава се разписа за 3:0. Малко след като класиката бе оформена, капитанът Мартин Райнов пропусна две добри възможности да направи още по-изразителна преднината на старозагорци.

В 71-ата минута, секунди след като се появи на терена, Меска покачи на 4:0. Резервата се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле. Заралии нямаха намерение да се задоволяват с четири попадения и продължиха да тормозят защитата на врачани. В 78-ата минута асистиралият за попадението на Камбуров Бандаловски можеше да отбележи пети гол във вратата на Ботев (Враца). Ударът на юношата на Левски обаче премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на Костов.

До края на срещата играчите на Александър Томаш още няколко пъти стигнаха в непосредствена близост до вратата на гостите от стадион “Христо Ботев”, но за тяхно щастие, топката не връхлетя за пети път в мрежата им.