Волов (Шумен) загуби драматично в последните минути

Волов (Шумен) загуби драматично 1:2 завръщането си в домакинска среща с Локомотив (Русе) от втория кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Победния гол русенци вкараха в 85 мин. не без помощта на асистент рефера Владимир Йорданов от близката страна на официалната трибуна изоставащ редовно с метър – два от последния бранител на Волов (Шумен).

Срещата се игра при пълни трибуни на градския стадион Панайот Волов, където сред официалните лица беше и кмета на община Шумен Любомир Христов.Въпреки загубата всички любители на футболната игра от Шумен и региона след последния съдийски сигнал изпратиха с ръкопляскания младите момчета на треньора Стоян Чешмеджиев. Не така беше обаче отношението към съдийската бригада от Варна начело с Мартин Великов.

Мачът започна бурно и младите футболисти на Волов (Шумен) които в 8 мин. вече водеха с 1:0 с гола на Мартин Кръстев. Голът падна след изпълнение на пряк свободен удар, който първо бе спасен от вратаря на Локомотив (Русе) Християн Николов, но след това добавката на Кръстев бе точна за 1:0. Рано падналият гол посмути гостите от Русе, но в следващите минути те и така не можеха да превземат вратата на шуменци пазена зорко от Добромир Дочков, въпреки многото атаки осъществени чрез Мирослав Георгиев, Динко Станчев, Радомир Хараланов и други.

Все пак футболистите на Локомотив (Русе) успяха да изравнят резултата в 32-тата минута след попадение на Мирослав Георгиев. В тази първа част на мача пропуски направиха и футболистите на Волов (Шумен) главно чрез Янислав Андонов, Сонер Кязим, Иван Цанев и Мустафа Мустафа. В началото на втората част гол на гостите реализиран от Радомир Хараланов бе отменен заради явна засада неоспорен от никого.

Русенци опитаха да упражнят масиран натиск с бързите си нападатели Динко Станчев, Радомир Хараланов и Дениз Неджмиев. На два пъти вратарят на Волов Добромир Дочков показа отличен рефлекс и запази резултата. Един път и гредата помогна на домакините от Шумен след бомбения шут на Динко Ставчев. В 75 мин. рефера от Варна Мартин Великов – малко прибързано показа втори жълт картон, респективно червен, на Янислав Андонов, който остави тима на Волов с човек по-малко на терена.

Явно това беше пълноценно използвано от състезателите на Локомотив (Русе) и в последните 10 мин. атакуваха непрестанно вратата на домакините. В 85 мин. Дениз Неджмиев вкара за 1:2 като при попадението му имаше съмнение за засада, но такава не бе маркирана от съдийската бригада. В последните минута на двубоя шуменци също имаха шанс за гол, но прибързаните действия на Сонер Кязим, Мустафа Мустафа и Иван Цонев лишиха тима от изравняване на резултата след изпълнение на ъглов удар. Въпреки загубата шуменци изпратиха с ръкопляскане младите футболисти на Волов (Шумен), които се стараеха много и не заслужаваха загубата на старта у дома.