Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Реал Мадрид получи рана, след това разкъса каталунски съперник (видео+галерия)

Световният властелин Реал Мадрид регистрира втора победа във втория си мач в Примера този сезон. Тази нощ възпитаниците на Юлен Лопетеги надвиха с 4:1 домакините от Жирона. Каталунският тим стигна първи до гол в 17-ата минута след точно изпълнение на Борха Гарсия. В 39-ата и 51-ата Серхио Рамос и Карим Бензема обърнаха резултата с две дузпи. В 59-ата Гарет Бейл се разписа за трети път във вратата на жиронци. В 80-ата френският стрелец вкара нов гол.

Юлен Лопетеги отново предпочете на вратата Кейлор Навас пред новото попълнение Тибо Куртоа. Начо Фернандес зае място до Серхио Рамос в центъра на отбраната. Триото в атака беше оформено от Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио. Домакините разчитаха на 4-4-2 с Порту и Антони Лосано в нападение.

Срещата на "Монтиливи" започна в сравнително спокойно темпо. Каталунският тим стъпи здраво на тревата и първи дръзна да атакува. "Червено-белите" нагледно овладяха средата на терена в опит да притеснят именития си съперник. Момчетата на Еусебио играеха подреден и комбинативен футбол, а гостите от "Сантиаго Бернабеу" търсеха възможности за светкавични контри. В осмата минута Бензема се стрелна напред, изскочи сам срещу вратаря и реализира. Страничният рефер изчака ситуацията и след това вдигна флага за засада. Повторенията показаха, че засадата не подлежи на съмнение.
В 15-ата Иско много елегантно изведе Асенсио отляво, той му върна в наказателното поле, но ударът на малагийския халф не беше точен и топката излезе в аут. В 17-ата Чоко Лосано напредна отляво, цели трима играчи в бяло не намериха начин да го спрат, той стигна до наказателното поле и стреля. Топката се отби в гърба на Начо и попадна у Борха Гарсия, който се възползва от суматохата и стреля неспасяемо под гредата с удар от 14 метра.
След гола "лос меренгес" опитаха да изнесат играта по-напред. Въпреки това следващото голово положение отново се появи пред вратата на Навас. В 26-ата пак зоната на Марсело беше уязвима, Порту и Лосано направиха двойно подаване, докато бразилецът стоеше статичен. Порту отправи топката към далечната греда за нещо средно между подаване и удар, а Даниел Карвахал успя да изчисти пред голлинията.
Марсело опита да се реваншира за слабата си игра в защита с включвания в атака. В 30-ата минута той реши да шутира от 22 метра, отправи много силен удар, при който топката профуча покрай лявата сглобка на Ясин Буну. Последваха два опита на капитана Рамос с глава. В 31-ата и 34-ата той беше изпуснат от защитниците, но мерникът му не беше добре настроен и пропусна целта.
В 38-ата Буну спаси след удар на Иско, а секунда по-късно бившият играч на Барселона Марк Муниеса извърши необмислено нарушение в наказателното поле. Асенсио си поведе топката в посока далеч от вратата, но левият защитник реши да направи шпагат, закъсня и посече съперника. Капитанът Рамос на два пъти забави ход при дузпата преди да изпълни "паненка" за 1:1. До края на полувремето Бейл пропусна изгоден шанс от малък ъгъл в 44-ата минута.
В 47-ата Бейл провали чудесна скоростна атака на мадридчани. Уелският флангови нападател избърза и опита техничен удар, пращайки топката далеч над гредата. В 50-ата жиронци отново сами си вкараха. Пере Понс се провали в опита си да изчисти, топката му беше отнета от Асенсио, а Понс посегна, не играта с кълбото и закачи крака на Асенсио - достатъчно за дузпа. Зад бялата точка този път застана Карим Бензема, който непоколебимо реализира - 1:2.
В 58-ата Дани Карвахал се размина с топката, Порту се устреми сам срещу вратаря, но Навас предвидливо излезе и изби с крак. Само минута по-късно европейският крал реализира трети гол, с който нанесе нов тежък удар в тила на съперника. Иско изведе Бейл по прекрасен начин по десния фланг, уелсецът изпозва скоростта си, за да се озове сам срещу вратаря и след това технично насочи в десния ъгъл на Буну - 1:3.
След третия гол тимът на Еусебио още по-рядко атакуваше, сякаш примирен със загубата. В 65-ата Бейл шутира в стената при изгодна възможност. В последния четвърт час в игра за "лос бланкос" се появи героят на Хърватия Лука Модрич, който и в третия официален мач за сезона не беше сред титулярите. Домакините се сдобиха с чудесен шанс да върнат интригата. В 78-ата Борха получи топката на дузпата, заложи на силата и позволи на Навас да отрази.
В 80-ата Бензема отново опъна мрежата на каталунците. Съдията Хайме Латре зачете гола, но въпреки това почти минута се консултираше с видеоасистентите дали има засада. Положението беше спорно, но въпреки това реферите в стаичките прецениха, че няма засада и попадението остана валидно - 1:4. В 91-ата минута Навас отново показа, че ще се бори със зъби и нокти за титулярното място. Костарикамецът направи блестящ плонж и изби коварен удар до гредата.
Убедителната победа качи Реал Мадрид на върха в класирането заради по-добрата голова разлика от Барселона и грешната стъпка на Севиля.