›› Анкета

Кой трябва да води Реал Мадрид до края на сезона?

›› Булевард

Когато земетресение счупи трофея ти, но ти дадат нов… (снимка)

Преди една година японският състезател по ски скокове Юнширо Кобаяши спечели за първи път в кариерата си кръг от Световната купа във Висла. Стъкленият му трофей е имал специално място в дома му в Сапоро, но на 11 ...

Реал Мадрид получи рана, след това разкъса каталунски съперник (видео+галерия)

27 август 2018 | 01:09 - Обновена
Световният властелин Реал Мадрид регистрира втора победа във втория си мач в Примера този сезон. Тази нощ възпитаниците на Юлен Лопетеги надвиха с 4:1 домакините от Жирона. Каталунският тим стигна първи до гол в 17-ата минута след точно изпълнение на Борха Гарсия. В 39-ата и 51-ата Серхио Рамос и Карим Бензема обърнаха резултата с две дузпи. В 59-ата Гарет Бейл се разписа за трети път във вратата на жиронци. В 80-ата френският стрелец вкара нов гол.

Юлен Лопетеги отново предпочете на вратата Кейлор Навас пред новото попълнение Тибо Куртоа. Начо Фернандес зае място до Серхио Рамос в центъра на отбраната. Триото в атака беше оформено от Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио. Домакините разчитаха на 4-4-2 с Порту и Антони Лосано в нападение.

Срещата на "Монтиливи" започна в сравнително спокойно темпо. Каталунският тим стъпи здраво на тревата и първи дръзна да атакува. "Червено-белите" нагледно овладяха средата на терена в опит да притеснят именития си съперник. Момчетата на Еусебио играеха подреден и комбинативен футбол, а гостите от "Сантиаго Бернабеу" търсеха възможности за светкавични контри. В осмата минута Бензема се стрелна напред, изскочи сам срещу вратаря и реализира. Страничният рефер изчака ситуацията и след това вдигна флага за засада. Повторенията показаха, че засадата не подлежи на съмнение.
В 15-ата Иско много елегантно изведе Асенсио отляво, той му върна в наказателното поле, но ударът на малагийския халф не беше точен и топката излезе в аут. В 17-ата Чоко Лосано напредна отляво, цели трима играчи в бяло не намериха начин да го спрат, той стигна до наказателното поле и стреля. Топката се отби в гърба на Начо и попадна у Борха Гарсия, който се възползва от суматохата и стреля неспасяемо под гредата с удар от 14 метра.
След гола "лос меренгес" опитаха да изнесат играта по-напред. Въпреки това следващото голово положение отново се появи пред вратата на Навас. В 26-ата пак зоната на Марсело беше уязвима, Порту и Лосано направиха двойно подаване, докато бразилецът стоеше статичен. Порту отправи топката към далечната греда за нещо средно между подаване и удар, а Даниел Карвахал успя да изчисти пред голлинията.
Марсело опита да се реваншира за слабата си игра в защита с включвания в атака. В 30-ата минута той реши да шутира от 22 метра, отправи много силен удар, при който топката профуча покрай лявата сглобка на Ясин Буну. Последваха два опита на капитана Рамос с глава. В 31-ата и 34-ата той беше изпуснат от защитниците, но мерникът му не беше добре настроен и пропусна целта.
В 38-ата Буну спаси след удар на Иско, а секунда по-късно бившият играч на Барселона Марк Муниеса извърши необмислено нарушение в наказателното поле. Асенсио си поведе топката в посока далеч от вратата, но левият защитник реши да направи шпагат, закъсня и посече съперника. Капитанът Рамос на два пъти забави ход при дузпата преди да изпълни "паненка" за 1:1. До края на полувремето Бейл пропусна изгоден шанс от малък ъгъл в 44-ата минута.
В 47-ата Бейл провали чудесна скоростна атака на мадридчани. Уелският флангови нападател избърза и опита техничен удар, пращайки топката далеч над гредата. В 50-ата жиронци отново сами си вкараха. Пере Понс се провали в опита си да изчисти, топката му беше отнета от Асенсио, а Понс посегна, не играта с кълбото и закачи крака на Асенсио - достатъчно за дузпа. Зад бялата точка този път застана Карим Бензема, който непоколебимо реализира - 1:2.
В 58-ата Дани Карвахал се размина с топката, Порту се устреми сам срещу вратаря, но Навас предвидливо излезе и изби с крак. Само минута по-късно европейският крал реализира трети гол, с който нанесе нов тежък удар в тила на съперника. Иско изведе Бейл по прекрасен начин по десния фланг, уелсецът изпозва скоростта си, за да се озове сам срещу вратаря и след това технично насочи в десния ъгъл на Буну - 1:3.
След третия гол тимът на Еусебио още по-рядко атакуваше, сякаш примирен със загубата. В 65-ата Бейл шутира в стената при изгодна възможност. В последния четвърт час в игра за "лос бланкос" се появи героят на Хърватия Лука Модрич, който и в третия официален мач за сезона не беше сред титулярите. Домакините се сдобиха с чудесен шанс да върнат интригата. В 78-ата Борха получи топката на дузпата, заложи на силата и позволи на Навас да отрази.
В 80-ата Бензема отново опъна мрежата на каталунците. Съдията Хайме Латре зачете гола, но въпреки това почти минута се консултираше с видеоасистентите дали има засада. Положението беше спорно, но въпреки това реферите в стаичките прецениха, че няма засада и попадението остана валидно - 1:4. В 91-ата минута Навас отново показа, че ще се бори със зъби и нокти за титулярното място. Костарикамецът направи блестящ плонж и изби коварен удар до гредата.
Убедителната победа качи Реал Мадрид на върха в класирането заради по-добрата голова разлика от Барселона и грешната стъпка на Севиля.
Кристиан Стуани Кристиан Стуани7 Рафаел Варан5 Рафаел Варан
88' Лукас Васкес  Лукас Васкесжълт картон
87' Гарет Бейл  Гарет Бейлизлиза
Лукас Васкес  Лукас Васкесвлиза
86' Карим Бензема  Карим Бенземажълт картон
80' Карим Бензема  Карим Бенземагол
Педро Пороизлиза Педро Поро  79'
Адай Бенитесвлиза Адай Бенитес
77' Иско  Искоизлиза
Лука Модрич  Лука Модричвлиза
Пере Понсизлиза Пере Понс  71'
Алейкс Гарсиявлиза Алейкс Гарсия
67' Дани Карвахал  Дани Карвахалжълт картон
Марк Муниесажълт картон Марк Муниеса  65'
60' Марсело  Марселоизлиза
Рафаел Варан  Рафаел Варанвлиза
59' Гарет Бейл  Гарет Бейлгол
Антони Лосаноизлиза Антони Лосано  58'
Кристиан Стуанивлиза Кристиан Стуани
52' Карим Бензема  Карим Бенземадузпа
39' Серхио Рамос  Серхио Рамосдузпа