Дебютанти зарадваха Дженоа след трагедията

Тимът на Дженоа спечели с 2:1 домакинството на Емполи от 2-ия кръг на Серия "А". Играчите на "грифоните", чийто мач с Милан беше отменен поради голямата трагедия в Генуа. Именно поради това срещата започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналите в зловещата злополука на "Понте Моранди", а тифозите на Дженоа пазеха мълчание през първите 43 минути в памет на всичкижерти.

Играчите на Давиде Балардини започнаха ударно и още в 18-ата минута водеха с 2:0. Двете попадения бяха на дебютантите в калчото - Кристоф Платек (6) и Кристиян Куаме (18). Двамата нападатели се разписаха след подавания на капитана Доменико Кришито, който се завърна на "Луиджи Ферарис" след седем години в Зенит. Между двата гола Миха Зайц удари горната греда на домакините от фаул в 12-ата минута.

През втората часта Емполи започна да играе по-добре, като още веднъж гредата помогна на "грифоните". Това се случи отново след изстрел на Зайц, който Федерико Маркетин с отличен рефлекс изби. Секунди преди края на мача Самуел Мраз вкара първото си попадение в калчото, но въпреки това Дженоа спечели с 2:1 и записа първи успех. Новаците също имат три точки.