Спартак (Плевен) прегази Янтра за секунди

Плевенският Спартак разгроми гостуващия му Янтра с 5:0 в мач от 3-ия кръг на Северозападната Трета лига. Това бе най-малкото, с което се отърваха габровци. Интригата изчезна за секунди. В 9-ата минута Иво Върбанов откри резултата след центриране на капитана Цветан Петров. Секунди по-късно Петров шутира, вратаря изби и Димитър Димитров довкара топката в мрежата. Малко преди почивката Димитров асистира за попадението на Ивайло Емилов Иванов – 3:0. Той бе фаулиран в 60-ата минута от Ивайло Иванов от Янтра, който бе отстранен с червен картон. Ивайло Раденцов изпълни прекия свободен удар и топката спря в мрежата за четвърти път. Секунди преди края юношата Александър Александров оформи окончателното 5:0. Още положения пропуснаха спартаковци, които вече са едноличен лидер в класирането.