Драма в Сардиния! Дузпа в 99-ата минута спаси Сасуоло срещу Каляри

Тимът на Сасуоло се спаси драматично от поражение при гостуването си на Каляри в мач от втория кръг на Серия “А”. Срещата в Сардиния завърши 2:2, като точката за “неровердите” донесе Кевин-Принс Боатенг с гол от дузпа в 99-ата минута. Реферът Лука Пайрето даде много дълго продължение, в което първо показа втори жълт, съответно червен картон на Марлон от Сасуоло в 92-ата минута. После пък се стигна до 98-ата минута, когато Пайрето отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка на Филипо Романя. Арбитърът се консултира със системата ВАР, а Боатенг не сбърка от бялата точка.

Първияг гол в срещата бе реализиран в 10-ата минута, когато Леонардо Паволети се извиси във въздуха и с глава насочи топката в мрежата зад Андреа Консили, давайки аванс в резултата на домакините от Сардиния.

Осем минути след почивката Доменико Берарди бе изведен в отлична позиция пред вратата на Алесио Краньо и не пропусна да изстреля топката право в целта - 1:1.

В 73-ата минута Паволети отбеляза втория си гол в двубоя. Той отново бе точен с глава, като опъна мрежата след центриране от ъглов удар.

По всичко изглеждаше, че Каляри ще спечели мача, но победата избяга на домакините буквално в последните секунди.

Сасуоло е четвърти в класирането с 4 точки, докато Каляри заема 15-а позиция с една точка.