Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Познати слабости провалиха Интер срещу Торино, "нерадзурите" пропиляха аванс от два гола (видео)

Отборите на Интер и Торино завършиха наравно 2:2 в срещата от 2-ия кръг на Серия "А". Попаденията за домакините отбелязаха Иван Перишич в 7-ата минута и Стефан де Фрай в 32-ата. В 56-ата минута Андреа Белоти намали резултата след грешка в защитата на Интер и неразчетена намеса на Самир Ханданович. В 67-ата минута пък Суалихо Меите изравни резултата с помощта на рикошет в крак на защитник. Така и двата отбора са с актив от една точка след изиграването на първите два кръга от шампионата.
Наставникът на Интер Лучано Спалети заложи на Самир Ханданович под рамката, пред когото действаха четирима в отбрана. Дебют с “черно-синята” фланелка направи хърватският национал Шиме Вршалко, който застана на десния фланг на защитата. В сърцето на отбраната Спалети се бе спрял на Милан Скриняр и Стефан де Фрай, а отляво действаше Данило Д’Амброзио. В средата на терена Интер заложи на трима. Марсело Брозович, Матиас Весино и Квадво Асамоа помагаха на Матео Политано, Иван Перишич и Мауро Икарди, които водиха атаката на 18-кратния шампион на Италия.

Треньорът на Торино Валтер Мадзари ознаменува завръщането си на “Джузепе Меаца”, подреждайки “биковете” в любимата си формация 3-5-2. На вратата застана Салваторе Сиригу, а пред него Армандо Ицо, Никола Н’Кулу и Емилиано Морети спираха атаките на “нерадзурите”. Лоренцо Де Силвестри, Томас Ринкон, Роберто Сориано, Мейте и Кристиан Ансалди връзваха играта между защитата и нападателите, а в предни позиции Яго Фалке и Андреа Белоти тормозиха отбраната на Интер.
Двубоят започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналите в зловещата злополука на "Понте Моранди" в Генуа. Футболистите на двата тима излязоха на терена със специални фланелки. Отборът на Интер започна срещата изключително силно и логично поведе в резултата с гол на Иван Перишич в 7-ата минута. Хърватинът получи много добро подаване от капитана на "нерадзурите" Мауро Икарди, който се бе изнесъл на непривична за него позиция на дясното крило. Аржентинецът пусна остро подаване към Перишич по земя, а крилото, без да се замисля, разстреля безпомощния Салваторе Сиригу.
В 15-ата минута Мауро Икарди свали удобна топка към Матео Политано, но новото попълнение на Интер не успя да вложи достатъчно сила в удара си с глава и топката бе уловена лесно от Сиригу.
В 32-ата минута Стефан де Фрай удвои преднината на "нерадзурите", след като засече добро центриране на Матео Политано от фаул. Холандецът пребори съпротивата на Морети и отбеляза първия си гол с фланелката на "черно-сините".
В самия край на първото полувреме Яго Фалке отправи добър изстрел от фаул към вратата на Самир Ханданович, но не успя да насочи топката в далечния ъгъл и топката прелетя покрай десния страничен стълб.
В 50-ата минута Томас Ринкон от състава на гостите принуди Самир Ханданович да се намесва със силен удар от границата на наказателното поле, който търсеше десния ъгъл на вратата зад словенеца. Шест минути по-късно Андреа Белоти върна гостите в мача. Италианският национал получи добър пас в дълбочина от Яго Фалке, който свари неподготвена защитата на Интер. Последва доста неразчетена намеса на Самир Ханданович, който остави вратата си опразнена, а за Белоти бе лесно да овладее и да насочи топката в мрежата.

В 67-ата минута Торино стигна до равенството чрез Суалихо Меите, който премина по доста елементарен начин хвърлилия се в краката му Иван Перишич. Полузащитникът на "биковете" стреля към вратата на Ханданович, а с помощта на рикошет в крак на защитник на Интер, топката стана неспасяема за опитния страж на Интер.
В 76-ата минута Иван Перишич опита да изненада Сиригу с изстрел от далечна дистанция, който премина на сантиметри от левия страничен стълб. Две минути по-късно влезлият в игра Адем Ляич пробва силен удар от нулев ъгъл, който бе избит в корнер от Ханданович. В 84-ата минута Икарди затрудни Сиригу с удар, който италианският страж изби в корнер. В добавеното време Мауро Икарди пропусна добра възможност след пас на Лаутаро Мартинес.

ИНТЕР - ТОРИНО 2:2