Смолов започна с головете за Локо (видео)

Шампионът на Русия Локомотив (Москва) постепенно излиза от кризата и днес постигна втора поредна победа, с която се придвижи в горната половина на класирането. "Железничарите" се наложиха над гостуващия Анжи с 2:1, а Фьодор Смолов отбеляза първия си гол за тима на Юрий Сьомин след трансфера от Краснодар.

Аанжи пристигна в столицата след серия от три загуби и без трима водещи футболисти - Гурам Тетрашвили, Адлан Кацаев и Андрес Понсе. За Локомотив единственият отсъстващ беше Владислав Игнатиев, който трябваше да изтърпи наказание. неговото място зае Мачей Рибус и именно той откри резултата. Полският национал беше точен в 55-ата минута след бърза контра и хубав пас на Джеферсон Фарфан.

Попадението успокои домакините, които продължиха да атакуват и в 73-ата минута успокоиха феновете си. Комбинацията беше истинска наслада за окото. Гжегож Криховяк намери с дълго подаване Смолов, той елегантно овладя топката и я копна над Юрий Дюпин - 2:0.

Анжи все пак стигна до почетно попадение в добавеното време. Апти Ахъядов беше фаулиран в наказателното поле, а Владислав Кулик реализира дузпата. Отборът от Махачкала обаче има само 3 точки в актива си и е в зоната на изпадащите.