ЦСКА-София разби новата "боксова круша" на Първа лига (видео+галерия)

ЦСКА-София не срещна сериозна съпротива от Верея и разгроми аутсайдера на Първа лига с 4:0 в домакински мач от шестия кръг на първенството. С две попадения се отличи Кирил Десподов (17, 47), а по едно добавиха Едвин Джеси вкара (67) и Мауридес (85).

С този успех червените се доближиха на точка от лидера Левски, а тимът от Стара Загора се закотви на дъното в класирането след едно равенство и пет поражения, в които не е вкарал гол, но за сметка на това е допуснал цели 11 попадения в своята врата. За последно Верея прониза противникова мрежа преди 11 двубоя, когато на 18 април завърши 2:2 с Ботев (Пловдив).

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от вчерашната катастрофа край Своге.

15 ЦСКА-София - Верея

Наставникът на домакините Нестор ел Маестро върна в титулярния състав Едвин Джеси, който заедно с Кирил Десподов атакуваше по двете крила. Атаката поведе Мауридес, а зад него игра Тиаго, който в двубоя срещу Лудогорец се подвизаваше на лявото крило.

В състава се завръна и Чорбаджийски, който замени Стивън Перейра.

Изненадващо в първия четвърт час домакините не наложиха някакъв по-сериозен натиск. Те успяха да открият резултата при първата си по-опасна атака в 17-ата минута. Тогава Джеси проби и центрира отляво към Кирил Десподов, който с глава от 6-7 метра не остави шанс на Георгиев за 1:0.

До края на полувремето ЦСКА-София имаше надмощие, но така и не създаде нещо по-сериозно пред противниковата врата. Червените се отчетоха с няколко изстрела извън наказателното поле, но те не затрудниха Георгиев. В 45-ата минута пък Мауридес опита да вкара с глава след центриране на Джеси отляво, но изпрати топката на метър над напречната греда.

От своя страна Верея осъществи два опасни пробива - по веднъж от двете крила, но играчите на Небойша Лекич сбъркаха при последния пас и не се стигна до удари към вратата.

Първата интересна ситуация за втората част бе в 47-ата минута, когато Тиаго шутира мощно, но в аут. Секунди по-късно последва извеждащ пас на Малинов към Десподов, който овладя майсторски топката и с бомбен шут под гредата покачи на 2:0.

Голмайсторът бе близо до своя хеттрик в 50-ата минута, когато засече центриране на Джеси, но Георгиев изби.

В следващите минути Верея опита да вкара с два шута от далечна дистанция. Този на Мачадзе излезе в аут, а в 59-ата минута удар на Александър бе с мъка избит от Черниаускас.

ЦСКА-София отговори с шут в гредата на Едвин Джеси в 60-ата минута, а малко по-късно Мауридес не уцели вратата след удар с глава.

В 65-ата минута червените отнеха топката при центриране от корнер на Верея, организираха бърза атака, при която Десподов излезе очи в очи с Георгиев, стреля с левия крак, но вратарят на гостите изби. Последва добавка на Мауридес, която не сполучи.

Само две минути по-късно домакините стигнаха до трети гол. Пинто центрира към Мауридес, който свали с крак към нахлуващия на скорост в наказателното поле Джеси. Трима бранители на старозагорчани се засуетиха и позволиха на ганаеца първи да достигне до топката, за да вкара за 3:0.

В 83-ата минута Верея си вкара автогол, но попадението бе отменено поради засада на Манолев. Все пак две минути по-късно червените стигнаха до четвърто попадение. Евандро изведе Мауридес, който прехвърли Георгиев, по всичко изглеждаше, че Василиев ще избие пред голлинията хвърляйки се на шпагат, но не уцели топката и тя влезе в мрежата за крайното 4:0 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ:

30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 8. Джеси, 9. Мауридес, 14. Лясков, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 27. Секулич

ВЕРЕЯ:

27. Георгиев, 4. Мачадзе, 6. Иванов, 15. Василиев, 3. Курупис, 33. Йоргенсен, 28. Александер, 24. Диара, 16. Малек, 11. Вушорович, 10. Огнянов