Един гол реши битката между Майнц 05 и Щутгарт

Майнц 05 показа по-голямо желание за успех и надви Щутгарт с минималното 1:0 в среща от първия кръг на Бундеслигата. Резервата Антони Уджа вкара важния гол в 76-ата минута, когато се възползва от отлично подаване на Робин Куайсон, последвало спечелено единоборство с Холгер Бадщубер.

“Швабите” пропуснаха своите най-добри възможности през първото полувреме, когато с попадението се разминаха Николас Гонсалес и Кристиан Гентнер.

В 26-ата минута новият централен нападател на домакините Жан-Филип Матета излезе сам срещу вратаря, но техничният му изстрел мина край гредата.

В 61-вата минута “05” настояваха за дузпа за игра с ръка на Емилиано Инсуа, но съдията прецени, че това не е било умишлено.

Уджа се появи в 67-ата минута и девет по-късно донесе победата с първия си гол за клуба при повторното си завръщане в него. Нигериецът нашумя през сезон 2014/15 г., когато като футболист на Кьолн хвана за рогата местния талисман - козелът Ханес VIII.

За Щутгарт игра световният шампион Бенжамен Павар, но за разлика от националния тим на Франция сега той действаше като централен защитник. Дебют за бившия клуб на Красимир Балъков записа десният защитник Пабло Мафео, който беше закупен от Манчестър Сити за 10 млн. евро.
След седмица Щутгарт приема Байерн (Мюнхен), а Майнц гостува на Нюрнберг.