Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

Миньор с класика срещу деветима от Велбъжд

Миньор (Перник) записа втора победа от началото на сезона, след като удари Велбъжд (Кюстендил) с класическа победа. Перничани можеха да разгромят съперника си, но се задоволиха само с 3 попадения. Гостите завършиха срещата с 9 човека, тъй като в заключителните 5 минути Кръстев и Колев си заработиха втори жълти картони и бяха отстранени.

Двубоят се игра на една врата. Кюстендилци се бяха прибрали пред и в наказателното си поле и рядко поглеждаха в предни позиции. Още във 2-та минута Мартин Василев достигна до изпусната от вратаря топка, но ударът му мина над вратата. „Чуковете“ пропуснаха още няколко добри възможности преди да се стигне до 25-та минута, когато взеха гол аванс. Кристиян Слишков центрира отдясно и Тодор Чаворски с глава вкара петия си гол за сезона. До почивката защитници на гостите на два пъти чистиха топката от голлинията.

През втората част Миньор продължи да натиска и стигна до още две попадения. В 51-та минута Петър Тончев удвои, а крайното 3:0 оформи Стоян Кадифчин с глава в 74-та минута.