Лийдс не спира да мачка с Лудия начело

Отличната форма на Лийдс под ръководството на Марсело Биелса не спира. Този път йоркширския тим се разправи с Норич, печелейки четвъртата си победа в пет мача от началото на сезона в Чемпиъншип - 3:0 далеч от дома. Така клубът остана начело в класирането с 13 точки и голова разлика 14:4.

Матеуш Клих откри резултата още в 21-ата минута, а само пет по-късно Езгджан Алиоски удвои. Класиката бе оформена от Пабло Ернандес, който се разписа в 67-ата минута, за да донесе четвъртия успех на своя тим.

Лийдс е един от четирите тима, които все още нямат загуба през сезона във второто ниво на английския футбол. Останалите са Мидълзбро (втори в класирането), Астън Вила (четвърти) и Блекбърн (пети).