Литекс се спаси в последната секунда

Отборът на Литекс се спаси от загуба срещу Кариана (Ерден) в 93-ата минута на градския стадион в Ловеч. Пламен Николов се разписа за "оранжевите" за крайното 1:1 от 5-ия кръг на Втора лига, след като преди това Ангел Бастунов беше дал аванс на гостите в началото на второто полувреме.

През първата част Литекс имаше превес, като Томислав Йорданов пропусна най-добрата възможност в 15-ата минута, а при следващата атака Евгени Игнатов пропиля шанс за гостите.
Втората част стартира с гол за Кариана, а новаците във Втора лига предчувстваха първата победа, но бранителят на домакините изравни в третата минута на продълженията.

Така Литекс остана на 13-то място с четири точки, докато с първата си точка Кариана е на последно място, но прекъсна серията си от четири поредни загуби.