Дори Рамбо не успя да спре Гладбах за трите точки

Борусия (Мьонхенгладбах) изигра много силен мач срещу Байер (Леверкузен) и се наложи с 2:0 на свой терен в среща от откриващия кръг в Първа Бундеслига. Йонас Хофман реализира първия гол от наказателен удар в 55-ата минута, а само три по-късно се разписа и Фабиан Джонсън. Освен това домакините пропуснаха още една дузпа преди почивката, която беше спасена от Рамазан Йозджан, известен като Рамбо, който парира удара на Торган Азар.

Срещата обаче можеше да тръгне по съвсем друг път, защото още през първото полувреме гостите от Леверкузен удариха две греди чрез Лукас Аларио и Леон Бейли, а Кевин Фоланд направи 100-процентов пропуск в 33-ата минута.

Наставникът на Борусия Дитер Хекинг заслужи поздравления със смелостта си да заложи на двама дебютанти в лицето на 18-годишния Луис Джордан Бейер и 21-годишния Флориан Нойхаус. Вторият от тях спечели дузпата, от която Хофман даде аванс на своите.

Играчите на Гладбах също удариха една греда - в 69-ата минута, когато Йозджан пак се намеси решаващо.

Липсата на късмет у играчите на Байер се затвърди малко преди края, когато Аларио пак не успя да реализира отблизо с глава.

Дебют за “жребчетата” записа рекордната покупка Аласан Плеа, за когото бяха платени около 20 млн. евро на Ница.