Наполи възкръсна от пепелта и обърна Милан в супер мач (видео)

Отборът на Наполи записа впечатляваща победа с 3:2 над Милан в сблъсъка между двата тима от 2-ия кръг на Серия "А" на "Сан Паоло". Съперниците направиха супер сблъсък помежду си, като гостите поведоха с два гола след точни изстрели на Джакомо Бонавентура в 15-ата и Давиде Калабрия в 49-ата минута, но неаполитанците съумяха да възкръснат от пепелта и да направят пълен обрат с две попадения на Пьотър Зелински в 53-ата и 67-ата минута и победен гол на резервата Дрис Мертенс в 80-ата минута. Така бе спазена една доста лоша традиция за "росонерите", които нямат победа като гост срещу Наполи вече осем поредни срещи.

Новото попълнение на Наполи Давид Оспина започна на вратата, а пред него в защита бяха Елсейд Хисай, Калиду Кулибали, Раул Албиол и Марко Руи. Триото в средата на терена бе съставено от Пьотър Зелински, Марек Хамшик и Алан Маркес. В атака пък действаха Лоренцо Инсиние, Аркадиуш Милик и Хосе Кайехон.

За Милан на вратата започна Джанлуиджи Донарума, а в защита действаха Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес. Джакомо Бонавентура, Лукас Билия и Франк Кесие бяха триото в средата на терена, а в атака играха Фабио Борини, Сусо и Гонсало Игуаин.

Първата опасност в мача бе на сметката на домакините, като в 5-ата минута Алан отправи опасен удар, който бе спасен от Донарума.

В 9-ата минута Лоренцо Инсиние стреля от ъгъла на наказателното поле, но доста неточно и над вратата.

Милан обаче поведе в резултата с първата си по-добра атака в мача. В 15-ата минута Сусо центрира в наказателното поле, където Борини с глава свали към Бонавентура, който без забавяне насочи топката във вратата за 0:1.

Две минути след това отново Бонавентура се освободи в пеналта и пусна топката успоредно на голлинията, но там негов съотборник се размина с топката и не успя да се разпише.

В 39-ата минута Хосе Кайехон се освободи пред наказателното поле и отправи мощен шут, който профуча до гредата. Минута след това и Зиелински стреля от границата на пеналта, но и той не намери очертанията на вратата.

В 45-ата минута и Кулибали се включи в атака за Наполи, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни Донарума. След това в добавеното време на първата част и Милик тества бдителността на стража на Милан, който трябваше да се намесва решително след силния изстрел на поляка.

В началото на втората част Милан заби втори гол, който доста наподобяваше на първия. Билия центрира в наказателното поле, където Сусо овладя и върна към нахлуващия на скорост Калабрия, който стреля от движение и промуши топката във вратата за 0:2.

Наполи обаче успя бързо да върне един гол. В 53-ата минута Кайехон получи пред наказателното поле и подаде към Зелински, който си освободи пространство за стрелба и успя да насочи топката във вратата за 1:2.

Минута след това домакините имаха нова възможност. Инсиние отправи силен удар, който профуча до гредата, но в аут.

В 63-ата минута Зелински отново бе изпуснат от защитата на Милан и стреля от движение, но този път ударът му бе встрани от вратата.

В 67-ата минута обаче полякът отново бе в прегръдките на съотборниците си. Тогава при едно центриране от корнер Бакайоко не изчисти добре топката и я прати към Зелински, който с мощен удар от воле не остави никакъв шанс за реакция на Донарума за 2:2.

В 80-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Алан получи на скорост в пеналта и пусна успоредно на голлинията към непокрития Дрис Мертенс, който необезпокояван отблизо вкара за 3:2.

В добавеното време на мача Наполи бе близо до четвърти гол, като Инсиние бе изпуснат в пеналта и стреля силно, но Донарума спаси.

В крайна сметка Наполи изкова ценна победа и вече има два успеха на сметката си, като изостава само по голова разлика от водача в класирането Ювентус. За Милан пък това е първо поражение за сезона, а за възпитаниците на Дженаро Гатузо предстои нов тежък сблъсък с Рома в следващия кръг.