Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Смъртоносното трио на ПСЖ се развихри (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен записа трета поредна победа от началото на шампионата в Лига 1. Парижани победиха с 3:1 Анже, а попаденията бяха дело на големите звезди на тима в атака - Единсон Кавани, Килиан Мбапе и Неймар.

Резултатът бе открит от Кавани в 12-ата минута. Тогава той получи диагонален пас от Неймар, който бе отклонен от защитник на гостите и прати уругваеца на празна врата. Това бе първи мач на Единсон от Световното първенство, когато получи контузия в мача с Португалия.

В средата на първата част Анже изравни. Новото попълнение Тило Керер спъна Флавиен Тет в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Томас Мангани бе точен и направи 1:1. До края на първата част до нов гол не се стигна и двата тима се оттеглиха на почивка при равенство.

В 51-ата минута ПСЖ излезе напред. Анхел ди Мария намери Мбапе в наказателното поле и младокът с воле даде преднина на тима си. В 66-ата минута многоходова комбинация между Адирен Рабио и Мбапе изведе Неймар на празна врата и бразилецът не сбърка, за да оформи крайното 3:1.

Така ПСЖ продължава без грешка от началото на шампионата и е лидер с девет точки. Анже от своя страна все още без актив и има нула.