Лестър ликува в последната минута

Отборът на Лестър победи с 2:1 Саутхамптън в мач от третия кръг на Премиър лийг. “Лисиците” обърнаха резултата с попадения на Демарай Грей и Хари Магуайър в последната минута, след като губеха в началото на втората част с гол на Райън Бертранд.

След нулево първо полувреме, в което домакините бяха по-активният тим, резултатът бе открит в 52-ата минута. Бертранд получи топката от Пиер-Емил Хьойберг и след като залъга защитниците простреля Каспер Шмайхел. Радостта на “светците” обаче бе кратка. Съвсем скоро Лестър изравни, след като Грей се възползва от грешка в защитата на съперника.

В 77-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Хьойберг получи втори жълт картон и остави тима си с десет души. При това положение Лестър тръгна напред в търсене на победата и успя да я постигне в последната минута. Магуайър донесе успеха с удар от границата на наказателното поле.

Така Лестър записа втора поредна победа и заема седмо място с шест точки. Саутхамптън от своя страна е само с една точка от началото на шампионата.