Евертън изпусна победата за четири минути

Отборите на Борнемут и Евертън завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от третия кръг на Премиър лийг. “Карамелите” могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като до 75-ата минута водеха с 2:0 след попадения на Тио Уолкът и Майкъл Кийн. С голове на Джошуа Кинг от дузпа и на Нейтън Аке обаче “черешките” стигнаха до точката.

В края на първата част гостите останаха с човек по-малко, след като Ричарлисон получи директен червен картон за удар с глава срещу Адам Смит. Повторенията обаче показаха, че изгонването е силно пресилено. Въпреки че беше с десет души, Евертън успя да открие резултата в 56-ата минута. Уолкът получи топката по дясното крило и се измъкна от защитата преди да прати топката покрай Асмир Бегович. Малко по-късно и домакините останаха с човек по-малко, тъй като Смит спъна автора на първия гол, който излизаше сам срещу вратаря. Съвсем скоро гостите стигнаха и до втори гол, когато Кийн получи пас от Гилфи Сигуртсон на задната греда и с глава направи 2:0.

Евертън вървеше уверено към победата, но в 74-ата минута Калъм Уилсън бе спънат от Лейтън Бейнс в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Кинг реализира. При това положение домакините тръгнаха масирано в атака и стигнаха до успех няколко минути по-късно. Аке бе най-съобразителен да довкара топката във вратата при едно разбъркване. До края на срещата двата тима не си отбелязаха гол и поделиха точките.

В класирането Евертън събра пет точки и в момента е в средата на подреждането. Борнемут пък е временно на втора позиция със седем точки - колкото има и лидерът Манчестър Сити.