Берлин празнува първа победа на Херта

Отборът на Херта (Берлин) измъкна първи три точки в Бундеслигата след домакински успех с 1:0 над завърналия се Нюрнберг на старта на германското първенство. 34-годишният Ведад Ибишевич реализира единствения гол в 27-ата минута, а в края гостите от Франкония изпуснаха дузпа.

Берлинчани се възползваха от една от малкото си възможности, за да изтръгнат победата. В 27-ата Валентино Лазаро получи отдясно и центрира ниско към малкото наказателно поле, където Ибишевич се освободи от защитата и вкара отблизо за 1:0. Франките имаха възможност да изравнят в края на мача, но Микаел Ишак изпусна дузпа. В 83-ата минута съдията посочи бялата точка след консултация с ВАР, ала вратарят на столичани Руне Йорщайн отрази дузпата след хубав плонж.