Подгласникът на Байерн загуби в последната минута

Сребърният медалист Шалке 04 стартира със загуба новия сезон в Първа Бундеслига, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Волфсбург, който се спаси от изпадане чрез бараж. Решаващият гол падна в добавеното време, когато резервата Даниел Гинчек вкара за домакините.

Двубоят беше изключително напрегнат и беше белязан от спорно съдийство и употребата на системата за Видеоасистент рефер.

“Миньорите” доминираха през първите около 20 минути, но не стигнаха до гол. След това Волфсбург натисна и в 33-ата минута Джон Антъни Бруукс реализира за 1:0 с глава след центриране от корнер.

Марк Ут можеше бързо да възстанови равенството, но вратарят на “вълците” парира.

В 66-ата минута главният арбитър Патрик Итрих изгони защитника на Шалке 04 Матия Настасич с директен червен картон. Първоначално той му вдигна жълт за опасно влизане в краката на Ваут Вегхорст, но след това изгледа запис от ситуацията и отстрани сърбина.

Решението му беше дискусионно и изглежда, че самият съдия се почувства длъжен на гостите и две минути по-късно побърза да размаха червен картон на същия този Вегхорст в ситуация, при която той се сблъска с Гуидо Бургщалер. И тук имаше бурно несъгласие, та пак се наложи използването на ВАР, след което Итрих осъзна, че е сбъркал и замени червения картон с жълт, след като жълт беше извадил и на Бургщалер.

След цялата тази разправия футболистите на избрания за треньор на миналия сезон Доменико Тедеско все пак успяха да стигнат до изравняването. В 85-ата минута влезлият като смяна Брийл Емболо спечели дузпа, която Набил Бенталеб реализира за 1:1.

Малко след това футболистите на Шалке пропуснаха да поведат с 2:1, от което си изпатиха. Привлеченият от Щутгарт Гинчек донесе успеха за Волфсбург с гол в дебюта си за тима в Бундеслигата, след като намери път към мрежата на Ралф Феерман.