ЦСКА 1948 бие след невероятна драма, много обрати и пълен стадион (галерия)

Струмска слава и ЦСКА 1948 изиграха изключително интригуващ мач от петия кръг на Втора лига, който след много обрати, здрави сблъсъци и победен гол в заключителните секунди завърши 4:3 в полза на червените.

Гостите откриха резултата чрез Андон Гущеров в 6-ата минута, но 180 секунди по-късно Христо Кирев изравни. В 19-ата минута домакините осъществиха пълен обрат след попадение на Борислав Николов. ЦСКА 1948 изравни чрез Диян Димов в 30-ата минута и при равенство 2:2 приключи първата част.

98 Струмска слава - ЦСКА 1948

В 59-ата минута Петко Петков вкара трети гол за софиянци, но в 84-ата минута Петър Генчев си вкара автогол за ново равенство. Така се стигна до 91-ата минута, в която Светослав Диков донесе победата на ЦСКА 1948, реализирайки от дузпа за крайното 4:3.

Това бе дебют на новия треньор на червените Петко Петков, а успехът изкачи неговия тим на второ място в класирането, където преди този кръг бе Струмска слава.

За отбелязване е, че срещата се игра пред пълния "Градски стадион" в Радомир.

Мачът започна вихрено за червените, които откриха резултата още в 6-ата минута. Светослав Диков изведе Андон Гущеров сам срещу вратаря и вторият реализира. Само 180 секунди по-късно обаче домакините изравниха. Това стори Кирев, който вкара отблизо след центриране отдясно.

В 19-ата минута Струмска слава осъществи пълен обрат чрез Николов, който вкара с глава, засичайки центриране от фаул. След половин час и ЦСКА 1948 отбеляза втори гол. Негов автор стана Диян Димов. Бившият капитан на Дунав се възползва от центриране на Томислав Павлов от корнер, домакините не успяха да изчистят топката и халфът я изпрати в тяхната врата за 2:2.

До края на полувремето, което бе нервно и с доста груби влизания, не паднаха повече голове и то приключи при 2:2.

В началото на втората част двамата треньори извършиха общо три смени - две направиха гостите и една домакините. Тези промени се оказаха ключови, тъй като именно една от резервите на гостите, Петко Петков, отново изведе своите напред. В 59-ата минута Светослав Диков свали към него топката с гърди и таранът вкара с шут от границата на малкия пеналт.

В 77-ата минута тимът от Радомир можеше да изравни, когато Кирев изведе Николов сам срещу вратаря, но шутът на втория срещна левия страничен стълб. Все пак домакините стигнаха до равенството в 84-ата минута, когато Петър Генчев си вкара куриозен автогол. Защитникът не успя да изчисти топката, последва грешка и на вратаря Вълков, който се размира с нея, и тя влетя в мрежата му за 3:3.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 91-ата минута резервата Гюзелев бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Светослав Диков вкара дузпата в стил "Паненка" за крайното 4:3 за ЦСКА 1948.

До края на двубоя и домакините поискаха дузпа, твърдейки, че Тасев е бил фаулиран, но реферът не бе на същото мнение и остави играта да продължи.

СТРУМСКА СЛАВА - ЦСКА 1948 3:4