Хичо стана герой за Урал с победен гол (видео)

Българското крило Николай Димитров - Хичо се превърна в герой за тима си Урал (Екатеринбург). Юношата на Левски заби победния гол в домакинския мач срещу Ахмат от 5-ия кръг на руската Премиер Лига. Урал спечели с 2:1, а Димитров бе точен в 78-ата минута, при резултат 1:1. Българинът донесе победата на тима си с удар от движение от дъгата на наказателното поле. Всичко започна след центриране от фаул, след което топката бе отбита от бранител на Ахмат, но Димитров бързо се ориентира в ситуацията и изненада противниковия вратар, който не реагира по най-добрия начин.

30- годишният Димитров записа 90 минути на терена и получи най-високата оценка в мача (7.5) от сайта Чемпионат.com. Със 7.5 бе оценен още само румънският нападател Ерик Бикфалви, който пък стана автор на първото попадение за тима си в срещата - в 50-ата минута. Димитров имаше участие и в тоза гол, тъй като даде прекрасен пас с пета на Денис Кулаков, който с центриране отдясно сложи топката на главата на Бикфалви и румънецът с удар отблизо изравни.

Гостите бяха повели в резултата с гол на Идриса Думбия в 29-ата минута. Той бе точен с шут извън наказателното поле.

Урал е 14-и в класирането с 4 точки, като днес се поздрави с първа победа от началото на сезона в Премиер Лигата. Ахмат е 11-и, също с 4 точки.