Емери изведе Арсенал до първа победа (видео)

Арсенал постигна първа победа под ръководството на Унай Емери. “Артилеристите” спечелиха лондонското дерби с Уест Хам с 3:1 на “Емиратс”, въпреки че съперникът им поведе. Марко Арнаутович откри резултата в 25-ата минута, но малко по-късно Начо Монреал изравни. Автогол на Диоп в 70-ата минута изведе “топчиите” напред, а Уелбек оформи крайния резултат в добавеното време.
След двете загуби от Манчестър Сити и Челси "топчиите" записаха първи точки. Уест Хам пък е на дъното след трета поредна загуба.

Арсенал започна по-предпазливо, отколкото феновете са свикнали да го виждат на “Емиратс”. В 15-ата минута Мхитарян стреля от добра позиция, Фабиански изби. Рамзи с глава прати топката в мрежата при добавката, но бе в засада и попадението не бе зачетено. “Топчиите” не успяха да създадат много положения в началото, въпреки че имаха предимство по отношение владеенето на топката.

Постепенно Уест Хам започна по-често да поглежда към вратата на Чех и двубоят бе равностоен. В 25-ата минута Арнаутович откри резултата с нисък удар от границата на наказателното поле. Попадението активизира домакините и те бързо отговориха. След пробив на Белерин топката бе отклонена и се озова в Начо Монреал, който успя да изравни.

Емери пусна Лаказет за началото на второто полувреме. Арсенал изглеждаше по-офанзивно, но по-чистите положения бяха пред вратата на Чех. Фабиански спаси Уест Хам в началото на втората част след удар с глава на Мустафи. След това Марко Арнаутович на два пъти пропусна да изведе “чуковете” напред. Фабиански отново трябваше да се намесва след удар на Лаказет, а след час игра гостите загубиха Арнаутович. Той получи травма и бе заменен от Хавиер Ернандес.

С известна доза късмет Арсенал успя да поведе в 70-ата минута. След като на няколко пъти защитата на Уест Хам не успя да изчисти, Лаказет бе изведен в наказателното поле. Французинът опита да намери Обамеянг, топката се отби в Диоп и влезе в мрежата. Последваха много силни минути за “артилеристите”, които направиха серия от отлични атаки и отправиха няколко удара, но не стигнаха до второ попадение.

“Чуковете” не бяха същият отбор след излизането на Арнаутович, а превъзходството на Арсенал бе очевидно в последната част от двубоя. Въпреки това гостите организираха отлична контраатака в 83-ата минута. Фелипе Андерсон, който изигра отличен мач, проби и намери Лукас Перес, който провали атаката. В самия край Уест Хам бе още по-близо до изравняване, но удар на Фелипе Андерсон мина успоредно на голлинията. Влезлият като резерва Дани Уелбек оформи крайния резултат в добавеното време.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХАМ 3:1
0:1 - Арнаутович (25)
1:1 - Монреал (30)
2:1 - Диоп (70-авт)
3:1 - Уелбек (92)