Златан на крачка от гол №500 (видео)

Златан Ибрахимович е само на крачка от поредното си голямо постижение в своята кариера. Шведската звезда отбеляза своя гол №499 в дербито на Лос Анжелис, като има нужда само от едно попадение, за да влезе в клуб 500. Нещо, с което могат да се похвалят само два души от актуалните футболисти в света. Става въпрос за мегазвездите Кристиано Роналдо и Лионел Меси.

Най-добрият футболист в историята на Швеция, който дебютира с гръм и трясък за Галакси в първото дерби с ФК Лос Анджелис през март, отново беше главно действащо лице. Той даде аванс на тима си в 15-ата минута, когато ВАР засече неговото 16-то попадение за сезона. 36-годишният нападател можеше да вкара своя юбилеен гол, но веднъж гредата, а веднъж и вратарят Милър му попречиха. Така таранът ще трябва да изчака най-малко до следващата среща срещу Реал Солт Лейк.

През втората част в дербито на ЛА мексиканският национал Карлос Вела изравни от дузпа в 51-ата минута, с което оформи крайното 1:1.

Златан има 750 мача за клубните си отбори - Малмьо, Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, Пари Сен Жермен, Манчестър Юнайтед и Лос Анжелис Галакси, с които е вкарал 437 мача.

С националния отбор на Швеция пък има 116 мача и рекордните 62 гола.