Ювентус подчини Лацио, Кристиано още чака първия си гол в Серия "А" (видео + галерия)

Шампионът на Италия Ювентус надигра Лацио с 2:0 в мача между двата тима от втория кръг на Серия "А". Миралем Пянич в 30-ата минута изведе "бианконерите" напред, а в 75-ата минута Марио Манджукич добави още едно попадение, с което на практика реши двубоя в полза на торинци. "Старата госпожа" започна новия шампионат с трудна победа с 3:2 срещу Киево като гост, а "орлите" от Рим загубиха у дома с 1:2 от Наполи. Така Юве е с 6 точки, а столичани все още са с 0. В следващия кръг и двата тима ще имат мачове с новаци - Ювентус гостува на Парма, а Лацио приема на "Олимпико" Фрозиноне.
Наставникът на Юве Масимилиано Алегри бе заложил на схема 4-3-3, като нападателното трио беше Федерико Бернардески - Марио Манджукич - Кристиано Роналдо.

Старши треньорът на “орлите” Симено Индзаги пък бе избрал формация 3-5-1-1, като на върха на атаката се намираше Чиро Имобиле, а малко зад него беше поставен Луис Алберто.
В 11-ата минута разконцентрирани действия в собствената половина можеха да костват много на Ювентус. Топката достигна до Сенад Лулич, който стреля много опасно, но Войчех Шчесни реагира отлично и изби.
В 19-ата минута пък торинци бяха много близо до гол след двоен шанс, при който топката като по чудо не се озова в мрежата зад Томас Стракоша. Първо Сами Кедира удари левия страничен стълб на Томас Стракоша, а веднага след това стражът на Лацио спаси фалцов изстрел на Федерико Бернардески.
Малко преди това пък Кристиано Роналдо опита в една ситуация с ръка да засече топката, която докосна върха на пръстите му.

После пък Лулич отново застраши вратата на Шчесни, този път с воле от малък ъгъл, но шутът бе неточен.

В 30-ата минута Миралем Пянич даде аванс на Ювентус в резултата с много хубав гол. Босненският халф не остави шансове на Стракоша с блестящ шут от движение от дъгата на наказателното поле.
 В 63-ата минута пред Кристиано Роналдо се откри шанс за 2:0, но португалската суперзвезда стреля неточно с глава.
В 70-ата минута Роналдо тества Стракоша с мощен шут малко пред границата на наказателното поле, но стражът направи великолепно спасявене.
В 75-ата минута резултатът стана 2:0. След остро центриране отдясно Кристиано Роналдо получи прекрасна възможност да реализира първия си гол в Серия “А”. Стракоша обаче му попречи, но топката пък попадна в Марио Манджукич и сребърният медалист от Мондиал 2018 с Хърватия с безпощадна добавка едва не скъса мрежата.
До края на срещата играчите на Алегри с лекота задържаха добрия за тях резултат и продължават поредната защита на Скудетото без грешна стъпка до момента.