Ботев Пд се върна на победния път, вратар провали Витоша (Бистрица) (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) прекъсна лошата серия от две поредни поражения в първенството, след като надигра с 2:0 Витоша (Бистрица) в мач от шестия кръг на Първа лига. Резултата откри Тодор Неделев в 33-ата минута, а в заключителните секунди на двубоя се разписа Густаво Афонсо. И двете попадения паднаха след слаби намеси на домакинския страж Николай Георгиев.

Пловдивчани можеха да спечелят и далеч по-убедително, но сериозни пропуски направиха Неделев, Афонсо и Стивън Петков, а пред Балтанов и Кристиян Димитров също се откриха изгодни ситуации.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите днес в жестока катастрофа край Своге 15 българи.

83 Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив)

Ботев влезе по-добре в сблъсъка и Диого вкара топката в мрежата на домакините още в 6-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. В 12-ата минута пред пловдивчани се откри нова възможност за гол. Кристиян Димитров засече центриране от фаул, но не успя да реализира.

Бистричани отговориха с добра атака и прострелно центриране отдясно, но няколко техни футболисти не достигнаха до топката.

Далеч по-добрата игра на Ботев даде резултат в 33-ата минута. Тогава пловдивчани получиха право да изпълнят фаул за нарушение срещу Вутов. Неделев стреля, топката мина през ръцете на вратаря, удари се в напречната греда, тупна около голлинията, отново срещна гредата и при втория път влетя в мрежата на домакините - 1:0 за Ботев.

Секунди по-късно Серкан Юсеин отправи снаряд от 22 метра, който Георгиев боксира.

В 41-ата минута Ботев бе близо до второ попадение. Балтанов засече с глава центриране отляво, но Георгиев изби насочилата се към долния десен ъгъл топка. Бистричани отговориха с опасен шут на Рения в 43-ата минута, но Кайзер спаси.

В първите секунди на втората част Ботев като по чудо не поведе с 2:0. Тогава контраатака отляво завърши с подаване към непокрития Тодор Неделев, който леко под ъгъл шутира в напречната греда. В 50-ата минута и пред Витоша се откри добра възможност за попадение, но Котев стреля покрай вратата.

В 63-ата минута домакините отново застрашиха противниковата врата, но малко не достигна на Наско Милев да засече по-добре подаване на свой съотборник.

В 75-ата минута Неделев изведе Афонсо сам срещу вратаря, нападателят стреля леко под ъгъл, а Георгиев изби с крак. В 88-ата минута резервата Стивън Петков пропусна да сложи точка на спора, когато получи отличен пас от Неделев, но не успя да уцели вратата от 7-8 метра.

Все пак канарчетата стигнаха до второ попадение в заключителните секунди на даденото от съдията 3-минутно продължение. Цанков върна към Георгиев, вратарят на Витоша се забави с изчистването на топката, тя му бе отнета от Афонсо, който вкара на празна врата за крайното 2:0 за Ботев.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2