Русия даде само гейм на Франция на "Хуберт Вагнер" в Полша (снимки)

Победителят в Лигата на нациите Русия тръгна с успех на силния традиционен приятелски турнир Мемориал "Хуберт Вагнер" в Полша. Възпитаниците на Сергей Шляпников надиграха Франция с 3:1 (25:16, 23:25, 25:20, 26:24) във втората среща от турнира, играна късно снощи в зала "Таурон Арена" в  Краков. Мачът бе повторение на финалът в Лигата преди месец и половина, който "Сборная" спечели с 3:0.

Днес (25 август) на турнира руснаците ще излязат срещу Канада, която започна със загуба от домакините от Полша с 0:3 гейма. Франция пък ще играе срещу "кленовите листа". Срещите са от 15,00 и 18,00 часа българско време.

Мемориалът е част от подготовката на отборите за Световното първенство с България и Италия от 9-и до 30-и септември.  Русия е в Група С в Бари заедно със САЩ, Сърбия, Австралия Камерун и Тунис.  "Петлите" пък са в Група В в Русе с олимпийския шампион Бразилия, Канада, Китай, Холандия и Египет.

Благодарение на отличната игра на Максим Михайлов и Дмитрий Мусерский Русия поведе с 13:6 в първия гейм. "Петлите" успяха да се върнат в играта и да намалят изоставането си до 11:14 след силни изяви на Жан Патри. Последваха нови силни минути за Михайлов и 19:13 за "Сборная", след което руснаците спокойно взеха гейма с убедителното 25:16. Втората част бе напълно равностойна, като отборите си разменяха водачеството на няколко пъти, но в крайна сметка Франция я измъкна с минималното 25:23 след атака на Ървин Нгапет. След леко предимство за "петлите" в началото на третия гейм, Русия започна отново да диктува играта и успя да го спечели с 25:20. Както втората част, така и четвъртата беше равностойна, но този път Михайлов и компания показаха хладнокръвие и я спечелиха трудно с 26:24, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за "Сборная" бе Максим Михайлов с 22 точки за победата. Дмитрий Волков и Дмитрий Мусерский добавиха по 10 точки за успеха. За Франция Жан Патри също реализира 22 точки, а Ървин Нгапет се отчете с 13.

ФРАНЦИЯ - РУСИЯ 1:3 (16:25, 25:23, 20:25, 24:26)