Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Мораеш избухна с хеттрик за Шахтьор (видео)

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш изигра най-силния си мач, след като това лято премина от Динамо (Киев) в другия украински гранд - Шахтьор (Донецк). Бразилецът вкара 3 гола за успеха на "миньорите" в градското дерби срещу Олимпик (Донецк) с 5:2.

Мораеш беше във вихъра си на стадиона в Киев и заби първото си попадение в 17-ата минута, малко след като Марлос беше открил резултата за тима на Пауло Фонсека. Любимецът на "червените" фенове опъна мрежата отблизо след пас на Исмаили. Символичните домакините бързо върнаха един гол, но в 33-ата отново взаимодействие между Исмаили и Мораеш завърши с гол във вратата на Олимпик.

До почивката Тарас Степаненко реши всичко в полза на Шахтьор, а в 75-ата минута Мораеш оформи хеттрика си след пас на Тайсон. В 77-ата автогол на Данченко фиксира крайния резултат.

Шахтьор води в класирането с 15 точки от 6 мача, а Жуниор Мораеш е начело при голмайсторите с 6 попадения. Утре Динамо гостува на водения от Ангел Червенков Черноморец (Одеса) и може да се изравни по точки с шампионите.