Походът на Царско село продължава! Пет от пет и четири точки аванс пред втория ЦСКА 1948 - кръгът във Втора лига

Останалият на броени минути от бленува промоция в Първа лига тим на Царско село продължава да бъде абсолютният господар на втория ешелон от началото на сезона. В голямото дерби на петия кръг футболистите на Никола Спасов спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Локомотив (София) в "Надежда".

Двете селекции не изневериха на стила си предложиха интересен сблъсък, след края на фенове на домакините се опитаха да стигнат до физическа саморазправа с главния съдия Валентин Станчев заради неотсъден 11-метров наказателен удар в последната минута. Припомняме, че в края на шампионата двата отбора здраво се “захапаха”, като битката им се пренесе и извън терена.
След изключитена драма със седем гола пък ЦСКА 1948 излезе втори във временното класиране. В дебюта на Петко Петков "червените" победиха с 4:3 като гост Струмска слава (Радомир) след гол на Светослав Диков от дузпа в даденото от главния съдия продължение. Така абсолютният дебютант в професионалния футбол измести радормици от позицията непосредствено след тима на Никола Спасов. В момента ЦСКА 1948 е с 11 точки на сметката си, на една пред третия Струмска слава и на четири зад лидера.
Седмица след като "падна" главата на Валентин Илиев, бившият му опонент във Вечното дерби и съотборник в националния отбор - Елин Топузаков, го последва. Ден след като Арда (Кърджали) загуби с 1:2 гостуването си на Несебър, легендарният защитник на Левски бе освободен от поста, а часове по-късно мястото му бе заето от Стойчо Стоев. Поражението край морето остави кърджалийци на осмата позиция и на цели осем точки дистанция от първото място.

В последен двубой от кръга един от претендентите за завръщане в елита - Монтана, победи с 2:0 като домакин дубъла на Лудогорец и се изравни с четвъртия Поморие. Селекциите на Ферарио Спасов и Радослав Боянов имат девет точки на сметката си.