Костадинов не влезе при загуба на Арсенал

Арсенал (Тула) допусна първа домакинска загуба през сезона в руската Премиер лига. Тимът на Олег Кононов отстъпи с 0:1 на Ростов, а единствения гол вкара Алексей Ионов от дузпа в 65-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на защитник на "артилеристите".

Двамата българи в състава на Арсенал не играха. Михаил Александров се възстановява след претърпяна операция, а Георги Костадинов остана на резервната скамейка.

Първото полувреме премина без почти никакви интересни положения пред двете врати. В 56-ата минута Сергей Ткачов пропусна да даде преднина на Арсенал, а не след дълго Ионов се разписа от бялата точка за Ростов. Отборът на Валерий Карпин удари и две греди.

В класирането Ростов се изравни по точки (12) с лидера Зенит, а Арсенал остана на 12-о място с 4 точки.