Чавдар хвърли неочакван бой на Германея - 7:0

Мачът от междинния кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на Чавдар (Етрополе) и Германея (Сапарева баня) завърши 7:0. Този резултат се приема като неочакван и доста изненадващ, като се има предвид, че в изминалите два кръга възпитаниците на Атанас Стоилов набраха шест точки от две победи срещу Банско като гости и срещу Ботев (Ихтиман) като домакини.

През първата част на мача доста сили хвърлиха футболистите на двата отбора, като създадоха  много динамични атаки. Първият гол в срещата бе отбелязан в 7-ата минута, когато капитанът на етрополци Николай Иванов добави още един гол в сметката си. Това бе само началото на успешните положения за момчетата на Красимир Стоев. Въпреки рано падналия гол футболистите на Сапарева баня продължаваха да бъдат активни в играта и да поддържат наложеното бързо темпо от страна на домакините, но когато технически си по-добър, това води до реализиране на положения и именно в тази част Чавдар се оказа по-качественият тим. В 27-ата мин. се стигна до втори гол за домакините с автор Иван Мишев, а минута след това пропуск направи Георги Атанасов, който имаше коридор за голово положение, но за негово съжаление топката не посети вратата на Германея, пазена от Евгени Спасов.

След почивката имаше два отбора на терена, но единият в ролята на победител, а другият на доиграващ мача. В 59-ата мин. особено атрактивно бе попадението на Николай Ботев, който от далечно разстояние бе точен и увеличи актива на отбора си на 3:0. Очаквано се стигна до спад в темпото на игра, тъй като „Чавдар“ имаше комфортна преднина, а силите на съперника явно се поизчерпаха, но това не бе всичко в тази среща. Последва нова добра атака на домакините и сред голмайсторите се нареди и Симеон Вешев. В оставащите минути до края се стигна до още три попадения във вратата на „Германея“. В 73-тата мин. точен бе Калоян Тодоров, а пет минути преди края Ивайло Величков изведе по чудесен начин топката и с точно подаване я прати в краката на Иван Мишев за 6:0. Минута преди последния съдийски сигнал се оформи и крайното 7:0 с гол на Йордан Йовчев.