Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Край на победната серия на Локо (Пд), Черно море с втори успех за сезона (видео+снимки)

Отборът на Черно море записа втори успех този сезон, след като се наложи с 2:0 като гост на Локомотив (Пловдив) в среща от шестия кръг на Първа професионална лига. "Моряците" сложиха край на негативната си серия от четири мача без победа, като същевременно пък спряха на три поредните победи на "черно-белите".

И двете попадения под тепетата паднаха още преди да е изтекъл половин час игра. Първи се разписа Патрик Андраде в 24-ата минута, а само пет по-късно Радослав Василев удвои. С успеха Черно море събра 9 точки в актива си и се изравни с днешния си съперник. С толкова са още четвъртият и петият в подреждането - Берое и Витоша (Бистрица).

Първото наистина добро положение в срещата се откри в 5-ата минута пред домакините, които организираха бърза контраатака по лявото крило. Топката стигна до героя от пловдивското дерби миналата седмица - Димитър Илиев, който опита технично да я прати в далечния ъгъл, но ударът му бе неточен.

След четвърт час игра "черно-белите" бяха още по-близо до гола, след като след много хубав авантаж, даден от главния съдия Никола Попов, топката отново бе пратена по лявото крило, откъдето Умарбаев центрира в наказателното поле, Илиев свали добре с глава към Михалевич, който стреля с десния крак без подготовка, но ударът му срещна гредата.

Само пет минути по-късно феновете на "смърфовете" отново бяха много близо до това да ликуват. Абделхаким Буна събра ведно действията на Илиев и Михалевич - вляво на наказателното поле опита да прати технично топката в далечния ъгъл, но ударът му срещна напречната греда. Противно на логиката и показаното на терена обаче, тимът, който първи стигна до гол, бе този от морската столица.

В 24-ата минута, след центриране от пряк свободен удар отдясно, топката бе изчистена от футболист в черно-бяло и попадна право на крака на Патрик Андраде, който без подготовка, с бомбен шут от 27-28 метра, я прати в мрежата на неубедителния в случая Мартин Луков.

Пет минути преди края на първата част официален дебют за Черно море направи доскорошният футболист на Левски Васил Панайотов. След като се разрази голяма сага около бъдещето му и евентуалното му завръщане на "Герена", юношата на "сините" се присъедини към "моряците", като днес се появи за първи път в игра на мястото на контузилия се голмайстор Патрик Андраде.

В последната минута на първата част Локомотив (Пловдив) бе много близо до това да намали, но и в тази ситуация футболистите на Бруно Акрапович нямаха късмет. След центриране от ъглов удар Макенджиев изчисти топката, тя попадна на крака на Бирсент Карагерен, който от границата на наказателното поле я прати към опразнената врата. Там обаче, в последния момент, Илиас Хасани подложи крак и успя да изчисти, като по този начин съхрани комфортния аванс на своя тим.

След почивката старши треньорът на локомотивци извърши две промени в търсене на освежаване играта на тима в предни редици. Сериозен резултат обаче не бе постигнат, след като до 70-ата минута единствената реална опасност бе дело на Игор Банович, който стреля силно от границата на наказателното поле, но Макенджиев демонстрира рефлекс и закова топката на голлинията.

В оставащите минути до края двубоят се накъса от няколкото смени, които извършиха двамата треньори, както и от тоталния брак в отиграванията на футболистите и от двата състава. В 85-ата минута Панайотов можеше да се разпише още в дебютния си мач, но Луков се намеси и изчисти топката в ъглов удар след далечния изстрел на юношата на "сините".

Секунди след това надеждите на "черно-белите" тотално угаснаха, след като за втори жълт, респективно червен картон Игор Банович бе изгонен и те доиграха срещата с човек по-малко. В даденото от главния съдия продължение Михалевич стреля силно, но Макенджиев демонстрира страхотен рефлекс и изби в ъглов удар. Малко след това прозвуча и последният съдийски сигнал, който официализира втория успех на варненци от началото на сезон.