Джерард уверено води Рейнджърс към групите (видео)

Глазгоу Рейнджърс победи с 1:0 руския Уфа и е близо до класиране за груповата фаза на Лига Европа. Пред 50 000 свои фенове на "Айброкс" шотландският гранд стигна до минимален успех благодарение на гола на Конър Голдсън в 41-ата минута. Отборът на Стивън Джерард доминираше преди почивката, когато имаше и други добри положения пред вратата на Александър Беленов. През второто полувреме домакините действаха по-внимателно.

За последно Рейнджърс игра в груповата фаза на някой от двата европейски турнира през сезон 2010/11. Под ръководството на Джерард "сините" нямат загуба вече в 10 поредни официални мача. Дебют за шотландците направи новото попълнение Кайл Лафърти, а ветеранът на вратата Алън Макгрегър попречи на Дмитрий Живоглядов да изравни малко след гола на Голдсън.

Гент и Бордо не излъчиха победител - 0:0. Всичко най-интересно в мача се случи в последните минути. Първо Жул Конде от гостите получи червен картон, а в добавеното време Оджиджа от Гент уцели гредата.

Без голове приключи и мачът между Заря (Луганск) и Ред Бул (Лайпциг). Още в 17-ата минута Богдан Леонов от украинците беше изгонен. Последваха много положения за гостите от Германия, но те така и не успяха да си осигурят аванс преди реванша след седмица.