Базел надви Аполон (Лимасол) след страхотен мач с два обрата (видео)

Отборът на Базел постигна много ценен успех с 3:2 като домакин на Аполон (Лимасол) в първа среща от плейофния сблъсък между двата тима за влизане в групите на Лига Европа. Швейцарският гранд бе близо до сериозна издънка, след като губеше с 1:2 до 69-ата минута. Срещата започна силно за Базел и още в 6-ата минута Рики ван Волфсвинкел изведе тима си напред в резултата, възползвайки се от неразчетено изчистване на защитник в бяло.
Постепенно домакините намалиха оборотите, доволни от минималната си преднина. В 49-ата минута отборът от Лимасол изравни резултата чрез Антон Маглика, който получи добра топка в наказателното поле и необезпокоявано насочи кълбото във вратата на Мартин Хансен. Последва нов шамар за Базел в 53-ата минута, когато Фотис Папоулис премина изключително леко защитник на домакините и вкара топката за втори път във вратата на швейцарския тим. В 69-ата минута Рики ван Волфсвинкел засече добро центриране с глава от ъглов удар и върна равенството в двубоя, а 5 минути преди края на срещата Ерай Кумарт отново с глава осъществи втория обрат в срещата и реши мача в полза на Базел, който ще очаква реванша в Кипър след седмица в по-добра позиция от своя опонент.