Олимпиакос не остави шансове на Бърнли и е на крачка от групите на ЛЕ (видео)

Отборът на Олимпиaкос направи голяма крачка към класиране в групите на Лига Европа, след като се наложи с 3:1 като домакин над английския Бърнли. В герой за гръцкия тим се превърна Константинос Фортоунис, който отбеляза две от попаденията за своя тим. Олимпиaкос поведе в 19-ата минута след безупречно изпълнение на фаул от около 25 метра на Константинос Фортоунис.
Нападателят се нае с изпълнението на наказателния удар и прехвърли блестящо стената, матирайки Том Хийтън. В 33-ата минута отборът на Бърнли изравни резултата след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар на Крис Ууд. В 49-ата минута Андреас Боучакалис изведе за втори път Олимпиaкос напред в резултата, след като засече добро центриране на свой съотборник от фаул, а в 60-ата минута Константинос Фортоунис оформи крайното 3:1 след точно изпълнение на дузпа.
При нарушението в наказателното поле бранителят на английския тим Бен Гибсън получи втори жълт картон и респективно червен, което означава, че ще пропусне реванша между двата тима идната седмица.